اختلال شنوایی بچه ها را جدی بگیرید

به گزارش گلچینی از بهترین ها، یکی از مشکلاتی که در بچه ها بسیار شایع شده کم شنوایی است. کاهش شنوایی را باید جدی بگیرید به دلیل اینکه در ابتدا هیچ علائمی از خود نشان نمی دهد. حالا این کم شنوایی چه مشکلاتی برای کودک به وجود می آورد؟ اگر این کم شنوایی به موقع تشخیص داده نگردد کودک در یادگیری، تکلم وخیلی از مسائل دیگر مشکل روبه رو می گردد. با ما در مرکز شنوایی سمعک قلهک همراه باشید تا به طور کامل شما را با کم شنوایی بچه ها آشنا کنیم.

اختلال شنوایی بچه ها را جدی بگیرید

اختلال شنیداری

هنگامی که فرد نمی تواند صداها را مانند یک فرد عادی بشنود دچار اختلال شنوایی شده است. این شنوایی می تواند خفیف، متوسط یا در حدی باشد که هیچ صدایی را نشنود که در آن صورت ناشنوا است. اختلال شنوایی یا ممکن است از همان بدو تولد با کودک همراه باشد یا در طی زمان برای کودک به وجود بیاید.

تشخیص کم شنوایی در بچه ها

کم شنوایی ممکن است به دلایل ژنتیکی، بیماری های زمان بارداری، زایمان زودرس و ... پدید آید ولی گاهی هم این کم شنوایی علت مشخصی ندارد. شما می توانید با انجام تست شنوایی خیلی سریع از مسائل احتاقتصادی جلوگیری کنید. به این نکته هم اشاره کنیم که بسیاری ازوالدین نگران انجام تست هستند، باید بگوییم که ما در کلینیک شنوایی سمعک قلهک راحتی انجام تست شنوایی را برای شما تضمین می کنیم و جای هیچ نگرانی نیست. ما در کلینیک سمعک قلهک متخصصانی بسیار ماهر و شکیبا داریم که به آسانی این کار را برای کودک انجام می دهند.

دلایل کم شنوایی

کم شنوایی دلایل بسیار زیادی می تواند داشته باشد که در زیر به چند مورد آن اشاره می کنیم.

ناشنوایی در دوران کودکی

بیشترین مسائل ناشنوایی که بین 2تا 6 سالگی در کودک به دلایلی مانند سرخک، اریون، سرماخوردگی و.. اتفاق میفتد.

کم شنوایی در هنگام تولد

هنگام تولد ممکن است که مسائلی مانند کمبود اکسیژن، تقص فیزیکی و یا خونریزی مغزی به وجود آید که ناشنوایی یا کم شنوایی کودک را به همراه خواهد داشت.

بیماری های دوران بارداری

دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است. هر اتفاقی ممکن است خطرناک باشد مثلا مصرف الکل و یا سرخجه، سیفلیس می توانند در شنوایی نوزاد تاثیر بگذارند.

علائم ضعف شنوایی در نوزاد

بچه ها ویژگی های منحصربه فرد خود را دارند ولی اگر کودک شما به نام خودش واکنشی نشان نداد، بی توجهی و حواس پرتی، احتیاج به تکرار کلمات و یا هنگامی که فردی کودک را صدا می نماید و کودک نمی تواند تشخیص دهد همه وهمه می توانند مسائل شنوایی باشند که به این صورت بروز نموده اند.

استفاده از سمعک برای بچه ها

سمعک یکی از وسایل بسیار مناسب برای یاری به کم شنوایی است. این وسیله کوچک یاری می نماید که صدا تقویت گردد و در نتیجه صدا بهتر شنیده گردد. سمعک ها دارای انواع گوناگون و از برندهای متفاوت هستند. به طور مثال با توجه به هزینه ایی که می خواهید اختصاص دهید به شما ممکن است خرید سمعک زیمنس مناسب تجویز گردد.

کدام کلینیک را انتخاب کنید؟

برای تشخصیص کم شنوایی و راه های درمان آن می توانید به کلینیک سمعک قلهک مراجعه کنید و خیلی سریع از خطرات جبران ناپذیری که کودک را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری کنید. در کلینیک سمعک قلهک مناسبترین قیمت برای سمعک برای شما در نظر گرفته می گردد و شما می توانید به صورت اقساطی هم وجه خود را پرداخت کنید. اولین هدف ما درسمعک قلهک سلامتی و شنوایی شما عزیزا است و به همین دلیل مایلیم هر کس با هر توان اقتصادی بتواند سمعک مورداحتیاج خود راتهیه کند.

منبع: فرارو

به "اختلال شنوایی بچه ها را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال شنوایی بچه ها را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید