دوسوم رواناب های کشور به سدهای خوزستان ریخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو،، محمد حاج رسولی ها در حاشیه بازدید از سدهای خوزستان به خبرنگاران اضافه نمود: از این میزان، دو سوم رواناب های کشور به سدهای خوزستان وارد شده است.

دوسوم رواناب های کشور به سدهای خوزستان ریخته شد

وی ضمن بی سابقه خواندن بارندگی های اخیر، گفت: این جبهه بارندگی به لحاظ شدت، مدت و فراگیری که 24 استان کشور را شامل شد، بی سابقه بوده و متوسط بارندگی در کشور را با افزایش 50 الی 55 میلی متری به 260 میلی متر رساند.

حاج رسولی ها در ادامه اضافه نمود: هر چند برای بخشی از کشور در استان های شمالی که سدهای بزرگ نداریم، خساراتی به همراه داشت، اما برای برخی از نقاط کشور که سدهای بزرگی داشتیم، این بارندگی نعمت بود، خصوصاً در استان خوزستان که از 39 میلیارد مترمکعب که از ابتدای سال آبی در کشور رواناب داشتیم، بیش از دو سوم این رواناب ها به سدهای استان خوزستان جاری شد که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافته است.

حاج رسولی ها با نعمت خواندن بارندگی های اخیر اظهار کرد: با بارندگی های اخیر، ذخایر آبی خوبی برای آب شرب خیلی از مناطق شهری فراهم آمد و همچنین آب کشت تابستانه و پاییزه امسال تأمین شد که نعمت بزرگی برای کشور محسوب می گردد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان توضیح داد: طبق پیش بینی های هواشناسی، دو یا سه جبهه بارشی دیگر در روزهای آینده خواهیم داشت که با توجه به پر بودن مخازن سدهای کشور بخصوص در خوزستان، مدیریت مخازن باید با دقت بیشتری صورت گیرد تا ضمن بهره مندی حداکثری از این شرایط، با کمترین خسارات ممکن روبرو شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوسوم رواناب های کشور به سدهای خوزستان ریخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوسوم رواناب های کشور به سدهای خوزستان ریخته شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید