فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت اجرا شد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، تهران (پانا) - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از راه اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت در اپلیکیشن های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه اطلاع داد.

فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت اجرا شد

به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجید حقی ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه دولت الکترونیک، به منظور کاهش مراجعه مردمی به دفاتر پیشخوان و نمایندگی های اپراتورها در شرایط همه گیری ویروس کرونا و ایجاد تسهیل در ساماندهی سیم کارت های تحت مالکیت مشترکین راه اندازی شده است.

وی درباره نحوه استفاده از این سامانه اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه تمامی مشترکین تلفن همراه می توانند با نصب آخرین نسخه اپلیکیشن اپراتور مورد نظرشان (همراه اول: My Mci، ایرانسل: My Irancell، رایتل: My Rightel، شاتل: My Shatel، سامانتل: My Samantel) در بخش مدیریت سیم کارتها برای سلب مالکیت سیم کارتهایی که در آن اپراتور به نامشان ثبت شده، اقدام نمایند.

حقی اضافه کرد: مشترکان سیم کارتهای اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) مانند شاتل موبایل، های وب، آپ تل و لوتوس نیز می توانند با مراجعه به وب سایت اپراتور مورد نظرشان از سیم کارت های تحت مالکیت خود آگاه شده و با انتخاب یکی از گزینه های عدم احتیاج به سیم کارت یا عدم اطلاع از صدور سیم کارت پس از طی فرایند معین شده، برای سلب مالکیت سیم کارت اقدام نمایند.

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تاکید نمود: پس از طی شدن فرایند سلب امتیاز، اشتراک سیم کارت به صورت قطعی از مالکیت مشترک خارج می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید