فرماندار ایلینوی: ترامپ بدون اجازه من نمی تواند نیروی نظامی بفرستد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، فرمانداران دموکرات چند ایالت پرجمعیت در آمریکا از جمله ایالت ایلینوی، روز گذشته با اقدام رئیس جمهور این کشور برای اعزام نیرو های نظامی به این ایالت ها مخالفت کردند.

فرماندار ایلینوی: ترامپ بدون اجازه من نمی تواند نیروی نظامی بفرستد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، فرمانداران دموکرات پرجمعیت ترین ایالت ها در آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) با اقدام دونالد ترامپ، برای اعزام نیرو های نظامی به این ایالت ها مخالفت کردند.

به نوشته وبگاه تایم، جی رابرت پریتزکر، فرماندار ایالت ایلینوی دیروز گفت او بر این باور نیست که دولت فدرال بتواند نیرو های نظامی را به این ایالت بفرستد.

این فرماندار روز گذشته رئیس جمهور آمریکا را به ایجاد لحظات فتنه انگیز با تهدید به سرکوب ناآرامی ها، متهم کرد.

ترامپ روز گذشته به فرمانداران ایالت ها هشدار داد گارد یا نیرو های نظامی را به ایالت ها آن ها می فرستند و اگر آن ها این کار را انجام ندهند، خود او هزاران و هزاران سرباز را به این ایالت ها اعزام خواهد کرد.

پریتزکر، جزو اولین فرمانداران در آمریکا است که به این اظهارات ترامپ واکنش نشان داد. واکنش او به ترامپ ساعت ها بعد از اینکه ترامپ فرمانداران را ضعیف خواند، مطرح شد. رئیس جمهور آمریکا همچنین به فرمانداران هشدار داد که واکنشی پرخاشگرانه تر نسبت به ناآرامی های آخر هفته داشته باشند.

پس از مرگ جورج فلوید، مرد سیاه پوست آمریکایی که بی رحمانه به دست پلیس این کشور کشته شد، شهر های مختلف ایالات متحده به صحنه اعتراضات سراسری به رفتار پلیس علیه اقلیت رنگین پوست های این کشور تبدیل شده است و این ناآرامی ها همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فرماندار ایلینوی: ترامپ بدون اجازه من نمی تواند نیروی نظامی بفرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار ایلینوی: ترامپ بدون اجازه من نمی تواند نیروی نظامی بفرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید