نخست وزیر جدید پاکستان، هند را دعوت به شروع گفتگوها کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان با انتشار توئیتی از نخست وزیر هند خواسته است تا برای حل اختلافات گذشته، گفتگوهای دوجانبه را شروع نمایند.

نخست وزیر جدید پاکستان، هند را دعوت به شروع گفتگوها کرد

عمران خان در توئیت خود از نارندرامودی، نخست وزیر هند خواسته است تا این مصاحبهها بر سر موضوعاتی از جمله اختلافات بر سر تسلیحات هسته ای دو کشور و حل منازعه تاریخی و بلند مدت در منطقه کشمیر باشد.

نخست وزیر پاکستان همچنین افزوده است: برای از بین بردن فقر در جنوب آسیا، همسایگان این منطقه ضروری است تا مصاحبهها و مذاکرات خود را گسترش دهند.

در پیشنهاد مطرح گردیده از سوی عمران خان، امضای توافقات تجاری میان هند و پاکستان یکی از دیگر از راه های حل اختلافات و تنش ها میان دو طرف عنوان گردیده است.

انتشار پیام نخست وزیر جدید پاکستان برای مصاحبه بر سر اختلافات با هند، پس از آن صورت می گیرد که نارندرا مودی با ارسال پیامی پیروزی همتای پاکستانی خود را به او تبریک گفته بود.

عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور، هفته گذشته در مجلس نمایندگان پاکستان سوگند یاد کرد.

هند و پاکستان دارای اختلافات تاریخی بویژه بر سر منطقه کشمیر می باشند و تا کنون دو جنگ بر سر این منطقه میان دو کشور روی داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخست وزیر جدید پاکستان، هند را دعوت به شروع گفتگوها کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر جدید پاکستان، هند را دعوت به شروع گفتگوها کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید