افزایش 37 درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان

به گزارش گلچینی از بهترین ها، سازمان ملل متحد و ارتش آمریکا در افغانستان اعلام نموده اند که حملات نیروهای طالبان و دیگر گروه های مخالف حضور آمریکا در افغانستان، در سه ماهه نخست امسال (2021) منتهی به ماه مارس، نسبت به سال گذشته به میزان 37 درصد افزایش یافته است.

افزایش 37 درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان

آمریکا میخواهد تا 11 سپتامبر (20 شهریور ماه) 2500 نظامی باقی مانده اش را پس از 20 سال از افغانستان بیرون ببرد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو نیز اعلام نموده است که همزمان با عقب نشینی آمریکا، هفت هزار نیروی خود را از افغانستان خارج خواهد نمود.

افغانستان اکنون دچار ناامنی غذایی است به گونه ای که نزدیک به 17 میلیون تن یا حدود نیمی از شهروندانش از کمبود مواد غذایی رنج می برند. آمار سازمان بین المللی مهاجرت نشان می دهد که نزدیک به پنج میلیون و 500 هزار تن از شهروندان افغانستان احتیاج شدید به مواد غذایی دارند که دومین آمار بالا در این حوزه در دنیا به شمار می رود.

گزارش نهاد بازرسی ویژه بازسازی افغانستان سیگار وابسته به پنتاگون در باره تلفات غیرنظامیان افغان در سه ماهه نخست امسال حاکیست: بر اساس آمار ارتش ایالات متحده 643 غیرنظامی افغان کشته و یک هزار و 395 تن زخمی شده اند، اما براساس ارزیابی سازمان ملل متحد این رقم 572 تن بوده است.

سیگار به نقل از ژنرال آستین اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکا و متحدانش در افغانستان می افزاید: عقب نشینی ارتش آمریکا، حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان به ویژه نیروی هوایی را از بین خواهد برد که به پیمانکاران برای تعمیر و نگهداری هواپیماها و بالگردهایش وابستگی دارد.

این در حالی است که مذاکرات صلح واشنگتن و کابل با طالبان به بن بست رسیده است.ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "افزایش 37 درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 37 درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید