الزامی که به واحدهای تولیدی خراسان جنوبی رونق بخشید

مجتبی علوی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از مشخص شعار سال 97 پیرامون حمایت از کالای ایرانی در ابتدای سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، برنامه ریزی ما بر حمایت از کالای فراوری داخل استان خراسان جنوبی در حوزه صنعت ساختمان جدی تر از قبل شد.

الزامی که به واحدهای تولیدی خراسان جنوبی رونق بخشید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد: در خراسان جنوبی واحدهای صنعتی زیادی وجود دارند که در حوزه فراوری محصولات مرتبط با صنعت ساختمان کار می نمایند که در صورت عدم حمایت از آنان باید شاهد تعطیلی و بیکاری کارگران آن واحدها می بودیم.

علوی مقدم ادامه داد: در وهله اول دستگاه ها و نهادهای اجرایی را ملزم کردیم که در پروژه های عمرانی خود از محصولات داخل استان استفاده نمایند چرا که خوشبختانه با توجه به حجم پروژه های عمرانی سازمان ها و ادارات اجرایی این دستور می توانست جان تازه ای به واحدهای فراوریی داخل استان بدهد.

وی اضافه کرد: نمی توانیم بگوییم 100 درصد دستگاه های اجرایی در عمل از این دستور پیروی کردند اما بخش زیادی از سازمان ها و نهادهای اجرایی خراسان جنوبی در پروژه های خود از محصولات ساختمانی داخل استان استفاده کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حدود چهار دستگاه از انجام تکلیف مبنی بر استفاده از محصولات خراسان جنوبی در پروژه های خود خودداری کردند، گفت: بعد از اطلاع از موضوع کالاها را برگرداندیم و دستگاه مربوطه را ملزم به استفاده از کالای استانی کردیم.

علوی مقدم اظهار کرد: از آنجایی که این مسئله یک موضوع درون اداری است نمی توانیم نام آن سازمان و اداره را ذکر کنیم ولی اگر استفاده از کالای خارج از استان در حوزه صنعت ساختمان تکرار و فراوانی آن افزایش یابد از ذکر اسامی نیز ابایی نداریم.

وی ادامه داد: به جرأت می توان گفت الزام دستگاه ها و سازمان های اداری خراسان جنوبی به استفاده از کالاهای داخل استان به واحدهای فراوریی رونق بخشید و بعضی از این واحدها که در آستانه تعطیلی بودند را فعال کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی یک شعار را مطرح می نمایند برای ما یک تکلیف و راهبرد است و از این منظر حمایت از کالای ایرانی و کالای داخل استان تنها معطوف به سال 97 نخواهد بود.

علوی مقدم گفت: الزام دستگاه ها و سازمان های خراسان جنوبی در استفاده از کالاهای ساختمانی فراوری داخل استان در پروژه های عمرانی با نظارت دقیق تر در سال 98 نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "الزامی که به واحدهای تولیدی خراسان جنوبی رونق بخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزامی که به واحدهای تولیدی خراسان جنوبی رونق بخشید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید