بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور، تهران برفی می گردد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور اطلاع داد و گفت: سامانه بارشی تا روز آدینه (3 بهمن) در کشور فعال خواهد بود.

بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور، تهران برفی می گردد

به گزارش گلچینی از بهترین ها به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: طی امروز (1 بهمن) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، قزوین، شمال و شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی و از اوایل شب در برخی نقاط استان های تهران و البرز و بعد ازظهر با نفوذ توده هوای سرد در استان های گیلان و مازندران بارش برف، باران و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه فردا (2 بهمن) گستره فعالیت سامانه بارشی کل دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق، شرق سواحل و برخی از مناطق مرکز کشور را نیز در بر می گیرد، اظهارکرد: از بعد ازظهر این روز بارش در نوار غربی کاهش می یابد و وزش باد و کاهش محسوس دما به ویژه در نیمه شمالی کشور پیش بینی می گردد.

به گفته ضیاییان طی روز آدینه (3 بهمن) در شمال شرق کشور بارش پراکنده برف و باران رخ می دهد و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد همچنین از روز چهارشنبه تا آدینه (1 تا 3 بهمن) دما در بیشتر مناطق کشور به طور محسوسی کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: بیشترین مقدار کاهش دما در شمال شرق و شرق بین 15 تا 20 درجه سانتیگراد، در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد و در غرب، مرکز، بخش هایی از جنوب و جنوب غرب بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه طی امروز و فردا (1 و 2 بهمن) دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است، گفت: وزش باد شدید نیز طی فردا در سطح کشور به ویژه در نیمه شرقی رخ می دهد و طی آدینه (3 بهمن) نیز در شرق و جنوب شرق تداوم دارد.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (4 و 5 بهمن) در بیشتر منطقه کشور آسمان صاف و هوای سرد ماندگار است همچنین در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار صبحگاهی پدیده غالب خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (2 بهمن) ابری همراه با وزش باد، در برخی ساعات بارش باران و برف همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (3 بهمن) نیز صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای 4- و حداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور، تهران برفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور، تهران برفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید