برگزاری کارگاه های داستان نویسی برخط برای بچه ها و نوجوان در زنجان

به گزارش گلچینی از بهترین ها، علیرضا نوری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان، گفت: کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان زنجان در کوشش است که با توجه به احتیاج قشر نوجوان و لزوم به کارگیری برنامه های متناسب با این احتیاجها تغییراتی را در نحوه اجرای فعالیت های خود در راستای سیاست های ابلاغ شده کشوری پیش بینی و اجرا کند.

برگزاری کارگاه های داستان نویسی برخط برای بچه ها و نوجوان در زنجان

وی با اشاره به اینکه نیازها و خواسته های مخاطبان به ویژه نوجوانان نسبت به چند سال گذشته تغییر نموده و روش های قدیمی کارآیی لازم را برای پرورش استعداد ها و جذب آنها ندارد، گفت: یکی از روش های موثر، تعامل و همکاری نزدیک با صاحب نظران و استفاده از تجربیات هنرمندان فعال در همه انجمن های فرهنگی، هنری استان در عرصه های مختلف هنری است.

نوری یکی از اهداف کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان را جذب اعضای نخبه برای شرکت در کارگاه ها و نشست ها عنوان نمود و گفت: در این راستا 5 انجمن فعال در رشته های ادبی ، سرود ، قصه گویی ، نمایش و عکاسی در سطح استان شروع به کار نموده است.

وی با اشاره به شروع فعالیت کارگاه های مجازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان گفت: در این راستا 14 کارگاه مجازی فرهنگی، هنری و ادبی که با حضور و تدریس آنلاین تعدادی از مدرسان کانون و هنرمندان صاحب سبک است، در حال برگزاری است.

نوری یکی از مهمترین و پرطرفدارترین کارگاه های برخط را کارگاه داستان نویسی مجازی گفت و گفت: نخستین جلسه از کارگاه های داستان نویسی برخط استان با حضور 20 نفر از اعضای شرکت نماینده توسط کانون برگزار گردید.

نوری با بیان این نکته که کارگاه داستان نویسی خلاق از جمله فعالیت های مستمر ادبی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان است، افزود: اعضا در این کارگاه ها به شکل خلاقانه با عناصر داستان نویسی آشنا می شوند و در خلال برگزاری طرح های فرآیندمحور، توانایی خلق اثر و نقد آثار را پیدا می نمایند.

وی گفت: نخستین کارگاه داستان نویسی توسط یکی از نویسندگان زنجانی (مریم بیات تبار) برگزار گردید و طی روزهای آینده نیز کارگاه قصه گویی (زبان بدن و فن بیان)، توسط میلاد عیوضی و کارگاه شعرسرایی توسط مریم بیات تبار برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "برگزاری کارگاه های داستان نویسی برخط برای بچه ها و نوجوان در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کارگاه های داستان نویسی برخط برای بچه ها و نوجوان در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید