بهترین جاذبه های دیدنی ایرانشهر Iranshahr

به گزارش گلچینی از بهترین ها، ایرانشهر یکی از شهر های استان سیستان و بلوچستان است. شهرستان ایرانشهر تا سال های گذشته از دید گردشگران به دور مانده بود اما جاذبه های توریستی ایرانشهر هر ساله بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. علاوه بر جاذبه های توریستی این شهر، غذاهای محلی، صنایع دستی و مردم خونگرم باعث شده تا مردمی که به ایرانشهر سفر می نمایند دوباره قصد بازگشت به آن جا داشته باشند. ایرانشهر یک مقصد گردشگری نسبتا ارزان است و جاذبه های توریستی آن بسیار منحصر به فرد می باشد. در ادامه مطلب همراه خبرنگاران باشید تا با جاهای دیدنی ایرانشهر بیشتر آشنا شوید.

بهترین جاذبه های دیدنی ایرانشهر Iranshahr

بلیط هواپیما در طاهاگشت

قلعه بمپور

قلعه ای باشکوه و یادگاری از دوران ساسانیان که معماری آن، قلعه بم را تداعی می نماید در شهر بمپور، یکی از شهرهای کهن سیستان و بلوچستان واقع شده است. این قلعه مسکونی و دفاعی بعد از پشت سر گذاشتن جنگ و آشوب های متعدد، همچنان پابرجا مانده و شکوه و اقتدار خود را حفظ نموده است.

گلفشان آب باد کاشی ایرانشهر

گلفشان آب باد در فاصله ای به اندازه 12 کیلومتر از روستای کاشی در ایرانشهر واقع شده است. خواص درمانی این گلفشان در بین مردم بومی آن در زبان ها افتاده است و برای رسیدن به این منظور زمانی از وقت خود را به نشستن کنار آن صرف می نمایند. نی ها را در دهانه گلفشان خواهید دید که آب از بین آن ها بیرون می رود.

گورستان اسپیدژ بزمان

گورستان اسپیدژ بزمان ، 5 هزار سال قدمت دارد و مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است و در شهرستان ایرانشهر، بخش بزمان، روستای اسپیدژ واقع شده است.گورستان اسپیدژ بزمان به دو دوره پیش از تاریخ تقسیم می گردد که یکی مربوط به عصر برنز میانی تا ابتدای عصر آهن و دیگری عصر آهن و مربوط به هزاره دوم است.منطقه باستانی اسپیدژ که در کنار منابع آب و نخلستانی بزرگ به همین نام قرار گرفته است، آثار سه دوره پیش از تاریخ، دوران تاریخی و دوران اسلامی را در خود جای داده است. علاوه بر قبرستان های باستانی این منطقه آثاری از یک قلعه و استحکامات وابسته به آن نیز که به دوران اسلامی مربوط می گردد، هنوز برجا مانده است.این قلعه به دلیل استفاده از سنگ های آهکی سفیدرنگ در ساخت، به نام قلعه سفید یا دژ سفید شهرت دارد.

چشمه آب گرم بزمان

چشمه آب گرم بزمان در روستای بزمان در فاصله 100 کیلومتری شمال غربی ایرانشهر واقع شده است که در شمال غرب روستا از شکاف سنگ های توف آندزیتی از زمین خارج می گردد. در مظهر چشمه حوضچه ای احداث شده است که اهالی محل در آن استحمام می نمایند.

چشمه آبگرم کتوکان ایرانشهر

در قسمت شمالی روستای کتوکان در ایرانشهر، چشمه آب معدنی وجود دارد که تا این شهر 27 کیلومتر فاصله دارد. مظهر چشمه از آن فاصله ای به اندازه 8 کیلومتر دارد که به صورت قرمز رنگ از لای شکاف سنگ هایی که از جنس آهک هستند خارج می گردد. درجه حرارت این چشمه با توجه به شرایط دمایی محیط تغییر خواهد نمود و املاح بسیاری نیز دارد.

دریاچه جازموریان

هامون جازموریان یک فرونشست زمین ساختی جوان در 150 کیلومتری باختر ایرانشهر است که ارتفاع آن از سطح دریای آزاد 350 متر می باشد. وسعت این هامون در فصول پر باران 3300 کیلومترمربع است و به دلیل شرایط اقلیمی ویژه در بیشتر مواقع سال بخش اعظم آن به کفه نمکی و کفه های رسی تبدیل می گردد. رودها و آبراهه های متعدد دایمی و موقت به این هامون می ریزند که از میان آن ها رود بمپور و هلیل رود اهمیت بیشتری دارند.

بازار روز ایرانشهر

بازار روز ایرانشهر یکی از جاذبه های توریستی این شهرستان است. در این بازار همه نوع اجناس با قیمت مناسب عرضه می گردد و دارای پارچه فروشی از نوع بهترین پارچه های مرغوب موجود در کشور است. این بازار همه روزه دایر است.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول

به "بهترین جاذبه های دیدنی ایرانشهر Iranshahr" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جاذبه های دیدنی ایرانشهر Iranshahr"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید