تاخت وتاز توفان پرقدرت هانا در تگزاس؛ اعلام هشدار فاجعه

به گزارش گلچینی از بهترین ها، توفان هانا با بادهایی به سرعت 145 کیلومتر بر ساعت در حال درنوردیدن تگزاس آمریکاست و این در حالی است که این ایالت با بحران کرونا هم درگیر است.

تاخت وتاز توفان پرقدرت هانا در تگزاس؛ اعلام هشدار فاجعه

به گزارش گروه بین الملل گلچینی از بهترین ها، توفان هانا با بادهایی به سرعت 145 کیلومتر بر ساعت در حال درنوردیدن ایالت تگزاس آمریکاست و فرماندار این ایالت هشدار فاجعه برای 32 شهرستان اعلام کرده است.

در عین حال گرگ ابوت گفته این توفان در کنار خیزش موارد ابتلا به کروناویروس در این ایالت، سرویس های اضطراری را با چالش روبرو خواهد کرد.

بادهای شدید همراه باران همچنین این ایالت را با احتمال وقوع گردباد روبرو کرده است. این ایالت برنامه هایی را برای باز کردن صدها پناهگاه به منظور اسکان افرادی که ناچار به تخلیه خانه های خود به دلیل قرار داشتن بر سر جهت توفان شده اند، دنبال می کند.

نخستین مورد رانش زمین در پی وقوع توفان در شمال شهر پورت منزفیلد در 209 کیلومتری جنوب شهر کورپس کریستی و دومین مورد در شهرستان کندی رخ داده است.

به گزارش یورو نیوز، تا شنبه عصر از قدرت این توفان اندکی کاسته شد و سرعت باد به 137 کیلومتر بر ساعت رسید. گفته می شود در ادامه جهت توفان در این ایالت از سرعت و قدرت آن کاسته خواهد شد.

این اولین توفان فصل توفان آتلانتیک در سال 2020 است. مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری از مردم خواسته به هشدارها توجه کنند و پناه بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تاخت وتاز توفان پرقدرت هانا در تگزاس؛ اعلام هشدار فاجعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخت وتاز توفان پرقدرت هانا در تگزاس؛ اعلام هشدار فاجعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید