تحویل 64 کودک یمنی سربازگیری شده از سوی ائتلاف سعودی

وزارت امور اجتماعی، کار و کمیته ملی امور اسرای یمن با نظارت صندوق بچه ها سازمان ملل متحد، با برگزاری مراسمی، 64 کودک سرباز گیری شده توسط ائتلاف سعودی را تحویل گرفتند.

تحویل 64 کودک یمنی سربازگیری شده از سوی ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور اجتماعی و کار و کمیته ملی امور اسرا با نظارت صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز دوشنبه، با برگزاری مراسمی در صنعاء پایتخت یمن 64 کودک سرباز گیری شده توسط ائتلاف سعودی را تحویل گرفتند.

به گزارش وبگاه خبری شبکه المسیره، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرا در ارتباط با بچه ها تحویل گرفته شده گفت که تعداد زیادی از این بچه ها برای دفاع از مرز های عربستان سعودی سربازگیری شده اند.

مرتضی در ادامه گفت: بچه ها اسیرشده ای که آن ها را به کمیته امور اجتماعی و یونیسف تحویل می دهیم، شاهدان زنده ای بر آن گروهی هستند که از بچه ها به عنوان سرباز استفاده می نماید.

مرتضی در ادامه با اشاره به سربازگیری بچه ها توسط ائتلاف سعودی گفت که تعداد زیادی از این بچه ها به جبهه های نبرد در مرز ها فرستاده می شوند.

رئیس کمیته ملی امور اسرا شرح داد که ابتدا به مدت دو ماه برنامه هایی برای بچه ها یادشده برگزار خواهد شد سپس آن ها به خانواده هایشان بازگردانده خواهند شد.

عبدالقادر مرتضی در ادامه گفت که عربستان سعودی، امارات و مزدوران آنها مسئول سربازگیری هزاران کودک یمنی و خون بچه ها اسیرشده و کشته شده، هستند.

در همین خصوص، عبید بن ضبیع وزیر امور اجتماعی ضمن تشکر از وزادت دفاع، کمیته ملی امور اسرا گفت که با همکاری یونیسف، بچه ها برای بازگردانی به جامعه آماده خواهند شد.

ابراهیم شیغ مسئول بخش محافظت یونیسف نیز ضمن تمجید از این اقدام، خواهان عدم به کارگیری از بچه ها در جبهه های نبرد شد و تاکید نمود که بچه ها تحویل گرفته شده در سلامت به سر می برند.

خانم رضیه راوح وزیر حقوق بشر نیز به نوبه خود تاکید نمود که ائتلاف سعودی تمام پروتکل های بین المللی را نادیده گرفته و با کم ارزش تلقی کردن خون یمنیان از بچه ها به عنوان سرباز استفاده نموده است.

پیشتر، وبگاه خبری خلیج اونلاین به نقل از روزنامه بریتانیایی گاردین در گزارشی اعلام نموده بود که عربستان سعودی از بچه ها به عنوان سرباز استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تحویل 64 کودک یمنی سربازگیری شده از سوی ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 64 کودک یمنی سربازگیری شده از سوی ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید