ملاقات وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان

به گزارش گلچینی از بهترین ها، وزیر امور خارجه قطر که به تهران سفر نموده، امروز (پنجشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان ملاقات کرد و به گفت وگو نشست .

ملاقات وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی گلچینی از بهترین ها، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر که به تهران سفر نموده، امروز (پنجشنبه) 18 شهریور ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود ملاقات و به گفت وگو نشست .

این نخستین سفر وزیر خارجه قطر به تهران پس از تصدی وزارت امور خارجه به وسیله امیرعبداللهیان است.

وزیر خارجه قطر دومین وزیر خارجه ای است که بعد از تصدی امیرعبداللهیان به تهران سفر و با وی ملاقات و گفت وگو می نماید. پیش از این شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در روز چهارم شهریور ماه و در نخستین روز حضور امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه به تهران سفر و با همتای ایرانی خود ملاقات کرد.

وزیر امور خارجه قطر پنجم شهریور ماه و پس از تصدی امیرعبداللهیان به وزارت امور خارجه، با وی تلفنی گفت وگو کرد.

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، وی با تبریک انتخاب امیرعبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه و بعلاوه ابلاغ سلام امیر قطر به ریاست جمهور کشورمان، اهمیت روابط فیمابین را مورد تأکید قرار داد و از سیاست روابط فعال همسایگی در دولت تازه جمهوری اسلامی ایران استقبال و از امیرعبداللهیان برای سفر به قطر دعوت به عمل آورد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان هم در این گفت وگوی تلفنی با ابلاغ سلام متقابل رئیس جمهور اسلامی ایران به امیر قطر، ضرورت اجرای توافقات قبلی دوجانبه و بعلاوه آمادگی برای رایزنی ها در مورد موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی را مورد تأکید قرار داد.

وزیر خارجه قطر سوم مرداد ماه هم در سفر به تهران با محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به گفت وگو پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ملاقات وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید