قبض برق تهرانی ها چه تغییری خواهد نمود؟

به گزارش گلچینی از بهترین ها، معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم گفت: 10 درصد مشترکان در تهران مشمول طرح تخفیف 100 درصدی برق رایگان و 20 درصد مشترکان در صورت عدم کاهش مصرف برق خود مشمول 10 درصد افزایش تعرفه برق خواهند شد و مشترکان به راحتی می توانند با نصب اپلیکیشن برق من از شرایط مصرف خود مطلع شوند.

قبض برق تهرانی ها چه تغییری خواهد نمود؟

به گزارش گلچینی از بهترین ها، مسعود عزیزی در تبادل نظر با ایسنا اظهار کرد: مشترکان در سه گروه قرار دارند؛ مشترکان کم مصرف خانگی که مصرف آن ها در ماه های گرم (خرداد، تیر، مرداد و شهریور) زیر 100 کیلووات ساعت و در ماه های سرد 80 کیلووات ساعت است. مشترکان دسته دوم مشترکان خوش مصرف هستند که در ماه های گرم تا 300 کیلووات ساعت و در ماه های غیر گرم 80 تا 200 کیلووات ساعت مصرف برق دارند.

مشترکان با مصرف صفر شامل تخفیف نمی شوند

وی با تاکید بر اینکه مشترکان پر مصرف آن دسته از مشترکانی هستند که در ماه های گرم 300 کیلووات ساعت برق و در ماه های غیر گرم بیش از 200 کیلووات ساعت مصرف می نمایند، توضیح داد: مشترکانی که مصرف آن ها صفر باشد شامل بخگرددگی نخواهند شد و می بایست آبونمان و سایر هزینه ها را پرداخت نمایند.

پر مصرف ها تا سرانجام اسفندماه فرصت دارند

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم ادامه داد: مشترکانی که بیشتر از صفر و تا 80 کیلووات ساعت مصرف برق دارند شامل تخفیف 100 درصدی خواهند شد و تا سرانجام اسفند ماه به مشترکان پر مصرف مهلت داده شده تا مصرف خود را در حد الگو مصرف کاهش دهند؛ در غیر این صورت 10 درصد به تعرفه آنها اضافه خواهد شد.

عزیزی با اشاره به هدف اجرای طرح برق امید، گفت: این طرح با هدف اصلاح الگوی مصرف اجرا شده است و قصد جریمه و افزایش درآمد صنعت برق را ندارد. درواقع هدف این است که مشترکان کم مصرف تشویق شوند و مشترکان پر مصرف نیز نسبت به کاهش مصرف خود تمایل داشته باشند.

20 درصد تهرانی ها پرمصرف و 10 درصد کم مصرف هستند

وی با بیان اینکه هدف نهایی صنعت برق اصلاح الگوی مصرف است، اظهار کرد: تعداد مشترکان پر مصرف در تهران در فصول مختلف سال متفاوت است، اما به طور کلی 20 درصد مشترکان در هر فصلی جزو پرمصرف ها هستند که ممکن است در بعضی ماه ها به 25 درصد و حتی بیشتر نیز برسد.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم با بیان اینکه این طرح از ابتدای آبان ماه شروع شده است، گفت: در حال حاضر در صورت حساب مشترکانی که مصرف آنها کمتر از 80 کیلووات ساعت باشد تخفیف 100 درصدی لحاظ شده است که اگر متوسط سالانه را درنظر بگیریم، حدود 10 تا 11 درصد مشترکان را دربر می گیرد.

قرار نیست به بهانه این طرح تعرفه برق افزایش یابد

به گفته عزیزی در بعضی ماه ها ممکن است حتی 16 درصد مشترکان نیز شامل این طرح شوند و در بعضی ماه ها حدود 9 درصد مشترکان را دربرگیرد، اما به طور متوسط می توان گفت 10 درصد مشترکان تهرانی از تخفیف 100 درصدی برق برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه راهروها و مشاع ساختمان هایی که دارای کنتور هستند یک مشترک به حساب می آید، اظهار کرد: این طرح صرفا برای مشترکان خانگی است و در بحث اصلاح الگوی مصرف در تابستان برای مشترکان صنعتی و اداری طرح های تشویقی را در نظر داشتیم و تا سال جاری برای مشترکان خانگی به صورت ویژه طرحی مد نظر نبود.

پنل های خورشیدی به پشت بام تهرانی ها می آید

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم اضافه کرد: هدف این طرح تشویق مشترکان خانگی است و قرار نیست که به بهانه اجرای این طرح تعرفه برق مشترکان افزایش یابد و تنها جنبه تشویقی دارد. علاوه بر این قصد داریم بستر توسعه استفاده از پنل های خورشیدی در تهران را ایجاد کنیم و حتما مشترکان را به این سمت سوق خواهیم داد.

عزیزی اظهار کرد: در صورت اجرای این طرح نیز مشترکان علاوه بر اینکه می توانند از برق تولیدی خودشان استفاده نمایند، می توانند مازاد آن را به شبکه بفروشند که هم برای مشترک و هم برای صنعت برق سودآور است.

باغ ویلاها و خانه های خالی شامل این طرح نمی شوند

وی با تاکید بر اینکه این طرح شامل حال مشترکانی که خانه های خالی و باغ ویلاهایی که افراد به صورت موقت در آن ساکن می شوند نخواهد شد، اضافه کرد: البته در تهران تعداد این خانه ها کم است و تنها در حاشیه شهر شاهد آن هستیم. این خانه ها به وسیله بازدید، مصارف کنتورها و کدهایی که در نظر گرفته شده تعیین شده و به راحتی قابل شناسایی هستند. در کن سولقان تعداد کمی از این واحد ها وجود دارد که تعداد آنها در مقایسه با سه میلیون و 300 هزار مشترک خانگی تهرانی بسیار کم است.

از مصرف خود آگاه شوید

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم با بیان اینکه مشترکان می توانند با مراجعه به اپلیکیشن برق من از اطلاعیه های طرح برق امید و اطلاعات کامل مصرف خود جویا شوند، گفت: تنها کافی است مشترک، شناسه قبض خود را وارد کند تا اطلاعات کامل مصرف خود را جویا گردد. علاوه بر این به وسیله این اپلیکیشن می توان تمام خدمات برقی را به صورت غیر حضوری انجام داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "قبض برق تهرانی ها چه تغییری خواهد نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبض برق تهرانی ها چه تغییری خواهد نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید