مهدهای کودک در فهرست مشاغل زیان دیده از کرونا نهاده شد ، مربیان مهدها مشمول بیمه بیکاری

به گزارش گلچینی از بهترین ها، مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی سازمان بهزیستی کشور، نام مهدهای کودک در زمره شغل های زیان دیده از کرونا گرفته است و مربیانی که در مهدها شاغل بوده اند، می توانند از بیمه بیکاری استفاده نمایند.

مهدهای کودک در فهرست مشاغل زیان دیده از کرونا نهاده شد ، مربیان مهدها مشمول بیمه بیکاری

به گزارش گلچینی از بهترین ها به نقل از ایسنا، سعید بابایی در مورد پیگیری های سازمان بهزیستی کشور در حوزه مهدکودک ها در روزهای تعطیل ناشی از کرونا گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مهدهای کودک تحت نظارت سازمان، تمامی فعالیت های اجرایی این مراکز از اوایل اسفند 98 متوقف و این امر غیرمترقبه سبب زیان دیدن صاحبان و مربیان مهدهای کودک شده است. به گونه ای که حتی بعضی والدین شهریه معوقه ماه های گذشته را پرداخت نکرده اند و این مساله باعث تاخیر در پرداخت حقوق مربیان مهدها شده است.

وی با اشاره به اینکه به منظور کاهش آسیب های وارده بر این مراکز، اقداماتی در راستای حمایت از آنها توسط سازمان انجام پذیرفته است، اظهار کرد: تسهیلات کم بهره بانکی مبتنی بر قرار دریافت نام مهدهای کودک در لیست مشاغل زیان دیده از کرونا با دستور رئیس جمهور متعاقبا در اختیار مهدها (با شرط عدم سرانجام کار مربیان) قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور توضیح داد: به منظور حمایت از منافع عالیه بچه ها بخشنامه ای در مورد تاکید بر رعایت قرارداد بین والدین و مهد کودک به استان ها ابلاغ شده است.

بابایی در ادامه به مکاتبه سازمان با وزارت تعاون، کار و رفاه و اجتماعی جهت طرح مسائل و مسائل مهدهای کودک و همچنین مکاتبه با معاون مالی رئیس جمهور به منظور پیگیری درخواست معافیت از پرداخت مالیات در مهدهای کودک به مدت 6 ماه اشاره نمود و گفت: در این درخواست به تأمین منابع لازم برای استفاده پرسنل مهد کودک از بیمه بیکاری، معافیت یا استمهال از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود و پرسنل تا سرانجام بحران، استمهال اقساط بانکی صاحبان امتیاز مهدهای کودک و تخصیص تسهیلات و اعتبارات بلاعوض یا کم بهره بانکی، بهره مندی مهدهای کودک تحت نظارت سازمان به بهزیستی به عنوان کسب وکارهای زیان دیده ناشی از تعطیلی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و جبران بخشی از زیان وارده به آنها اشاره شده و مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی همچنین به مکاتبه با رئیس کل بانک مرکزی به منظور بهره مندی مهدهای کودک از تنفس 3 ماهه در پرداخت اقساط تسهیلات بانکی اشاره نمود.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در سرانجام مطرح کرد: در سال 98 بیش از 70 میلیارد تومان در قالب طرح هایی همچون یک وعده غذای گرم، پرداخت شهریه بچه ها خانواده های بی بضاعت و ... به منظور حمایت از مهدهای کودک سراسر کشور اعطا شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهدهای کودک در فهرست مشاغل زیان دیده از کرونا نهاده شد ، مربیان مهدها مشمول بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدهای کودک در فهرست مشاغل زیان دیده از کرونا نهاده شد ، مربیان مهدها مشمول بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید