وام یک میلیونی کرونا برای چه افرادی واریز شد؟

به گزارش گلچینی از بهترین ها، وام یک میلیونی امروز به حساب بعضی از مشمولان دریافت دور جدید تسهیلات کرونایی واریز شد. بانک مرکزی اعلام نموده که در صورت دریافت اطلاعات مشمولان جدید، متعاقباً تسهیلات را واریز می نماید.

وام یک میلیونی کرونا برای چه افرادی واریز شد؟

با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش فشار مالی به خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه و البته بعد از پافشاری مجلس به پرداخت یارانه های حمایتی به مردم، دولت گفت که به 11 میلیون خانوار مجدداً وام یک میلیونی پرداخت خواهد نمود ضمن اینکه به مدت 4 ماه نیز ماهانه 100 هزار تومان به 30 میلیون نفر می پردازد.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت نموده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

نکته مهم اینجاست که افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

لازم به ذکر است، متقاضیان صرفاً باید کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال نمایند، شهروندان عزیز تنها یک بار پیامک ارسال نمایند.

مهلت متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک به سر شماره 6369 از روز سه شنبه 4 آذر شروع شده و تا سه شنبه 11 آذر ادامه داشت.

از صبح امروز واریز وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانوار که درخواست خود را به وسیله پیامک به وزارت رفاه اعلام نموده بودند، شروع شده است و تا کنون 4.6 میلیون نفر این تسهیلات را دریافت نموده اند.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، در ادامه حمایتهای ستاد ملی مدیریت کرونا و سیستم بانکی از یارانه بگیران، ت عداد 4.515.651 نفر سرپرست خانوار که یارانه معیشتی دریافت می نمایند و فاقد درآمد ثابت هستند و تعداد 147.292 نفر از یارانه بگیران که در مراحل قبلی پیروز به دریافت تسهیلات ده میلیون ریالی نشده بودند (مجموعاً 4.661.015 نفر)، از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها (با اخذ پیامک از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) شناسایی و به سیستم بانکی معرفی شدند که تا ساعت 13 پنج شنبه مورخ 13 آذر ماه 1399 تسهیلات مربوط به حساب 99.96درصد از افراد یاد شده واریز شده است.

ضمن اینکه امکان واریز تعداد 1.928 فقره تسهیلات به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطاها میسر نگردیده است. بدیهی است در صورت اخذ اطلاعات افراد مشمول جدید در مراحل بعدی (یارانه بگیران معیشتی فاقد درآمد ثابت) از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها تسهیلات یک میلیون تومانی به حساب متقاضیان متعاقباً واریز خواهد شد.

حسب اعلام مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بالغ بر 21.421.863 نفر تا به امروز از تسهیلات یک میلیون تومانی سیستم بانکی (طی پنج مرحله) بهره مند شده اند که مقرر شده اقساط تسهیلات پرداختی طی 31 قسط از حساب یارانه ای ایشان کسر گردد.

به گزارش تسنیم، بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 1399/01/09 ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

ضمن اینکه یاری بلاعوض (ماهانه مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا انتها امسال به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می گردد. تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 درنظر گرفته می گردد.

منبع: تسنیم

منبع: خبرگزاری آریا

به "وام یک میلیونی کرونا برای چه افرادی واریز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام یک میلیونی کرونا برای چه افرادی واریز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید