نشست مشورتی پیش از سفر به آمریکا، فرایند صلح اولویت دولت افغانستان است

به گزارش گلچینی از بهترین ها، رئیس جمهور افغانستان در آستانه سفر به آمریکا در نشست مشورتی با رهبران سیاسی و جهادی این کشور گفت که فرایند صلح اولویت دولت افغانستان است.

نشست مشورتی پیش از سفر به آمریکا، فرایند صلح اولویت دولت افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای گلچینی از بهترین ها، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در نشست مشورتی با رهبران سیاسی و جهادی این کشور درباره سفر خود و رئیس شورای عالی مصالحه به آمریکا، فرایند صلح و هم حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان گفت وگو کرد.

در این نشست عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، میررحمان رحمانی رئیس مجلس، حامد کرزی رئیس جمهور سابق، عبدرب الرسول سیاف رهبر جهادی، محمد محقق مشاور ارشد رییس جمهور در امور سیاسی و امنیتی، کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی، اسماعیل خان رهبر جهادی، یونس قانون معاون سابق ریاست جمهوری، عنایت الله بابر فرهمند معاون اول شورای عالی مصالحه، فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا و شماری دیگر از چهره های سیاسی حضور داشتند.

براساس بیانیه منتشر شده به وسیله ارگ ریاست جمهوری، اعضای این نشست تاکید کردند که فرایند صلح اولویت جمهوری اسلامی افغانستان است و تمام گام های بعدی در این فرایند با تفاهم و اجماع لازم برداشته خواهد شد.

بیانیه می افزاید که شرکت کنندگان در این نشست ایجاد صف واحد و اجماع قوی سیاسی برای تحکیم صلح و ثبات، استحکام نظام جمهوری و حمایت از نیروهای دفاعی کشور را بسیار مهم دانستند.

پیش از این کاخ سفید در بیانیه ای خاطرنشان کرد که اشرف غنی و عبدالله در تاریخ 25 ژوئن (آدینه 4 تیر) با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ملاقات خواهند کرد.

این سفر درحالی صورت می گیرد که همزمان با بن بست مذاکرات بین الافغانی در قطر، خشونت ها بشدت افزایش یافته و سقوط سریالی شهرستان های افغانستان پس از شروع فرایند خروج نیروهای خارجی از این کشور ادامه دارد.

براساس تازه ترین گزارش نشریه لانگ وار ژورنال، در پی تشدید حملات طالبان منطقه ها تحت کنترل این گروه از دولت بیشتر شده و در حالیکه دولت تنها 89 شهرستان را تحت کنترل دارد، طالبان 119 شهرستان را تصرف نموده و 190 شهرستان دیگر هم محل درگیری دو طرف است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نشست مشورتی پیش از سفر به آمریکا، فرایند صلح اولویت دولت افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مشورتی پیش از سفر به آمریکا، فرایند صلح اولویت دولت افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید