ویروس کرونا؛ استرس بچه ها را چگونه رفع کنیم؟

به گزارش گلچینی از بهترین ها، در روزهای کرونایی، والدین توجه بیشتری به نگرانی های کودکشان داشته باشند.

ویروس کرونا؛ استرس بچه ها را چگونه رفع کنیم؟

به گزارش خبرنگار بچه ها به روش های مختلفی نسبت به استرس واکنش نشان می دهند. از جمله این رفتار ها نزدیک شدن به والدین، اضطراب و گوشه گیری و شب ادراری است.

والدین زمانی که با این رفتار ها روبرو می شوند باید به واکنش فرزندشان به گونه ای حامیانه پاسخ دهند و به نگرانی های کودکشان با توجه بیشتری گوش دهند.

بچه ها در شرایط سخت به محبت بزرگتر ها احتیاج دارند پس تا می توانید به ان ها توجه کنید و برایشان وقت بگذارید؛ همچنین به بچه هاتان اطمینان خاطر دهید و حتی المقدور فرصت بازی کردن با ان ها را فراهم کیند.

چنانچه والدین به دلالیل مختلف مانند بستری شدن در بیمارستان مجبور به جدایی از بچه هاشان شدند، مرتب با آن ها تماس تلفنی داشته باشند؛ و به آن ها اطمینان دهند که همه چیز مرتب است.

والدین تا حد امکان برنامه های روزمره و منظم کودکشان را را ادامه دهند و یا برنامه های جدید در محیط های جدید برایشان خلق نمایند.

اگر فرزندتان به بیماری مبتلا شد با کلماتی که برای سن و قابل درک است شرح دهید که چه اتفاقی افتاده و اطلاعات واضحی درباره راه های کاهش خطر ابتلا به بیماری به او بدهید.

همچنین می توانید با روشی اطمینان بخش اطلاعاتی راجع به انچه می تواند اتفاق بیفتد به بچه هاتان بدهید.

در روزهایی که با شیوع کرونا روبرو هستیم باید امنیت روانی و آرامش بچه ها را حفظ کنیم تا در سال های آینده با بعضی بحران ها روبرو نشویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ویروس کرونا؛ استرس بچه ها را چگونه رفع کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ استرس بچه ها را چگونه رفع کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید