پارک ملی هفت چشمه کجاست؟

درباره پارک ملی هفت چشمه

پارک ملی هفت چشمه به دلیل قرار دریافت در منطقه کوهستانی و خوش آب و هوای بولو پوشش گیاهی متنوع و جذابی دارد. وجود ماهی های قزل آلا در دریاچه و رودخانه های داخل این پارکِ جنگلی زیبایی آن را چندین برابر نموده است. از نظر دوره های زمین شناسی ترکیب پارک ملی هفت چشمه به سنگ های آتشفشانی و سِرپانتین ها(مسیرهای مارپیچ) برمی گردد. این پارک به همین دلیل یک مرکز علمی و تحقیقاتی محسوب می گردد. اولین مرکز فراوری و پرورش ماهی قزل آلای ترکیه نیز در این پارک شکل گرفته است. دلیل نامگذاری این پارک وجود هفت چشمه و دریاچه در آن است.

پارک ملی هفت چشمه کجاست؟

پوشش گیاهی پارک ملی هفت چشمه چیست؟

یکی از دلایل زیبایی پارک ملی هفت چشمه به خصوص در فصل پاییز، وجود درختان جنگلی راش است. نمونه این درختان را در استان مازندران و طبیعت زیبای آنجا هم می توانید پیدا کنید. این پوشش گیاهی در بهار و تابستان بسیار سبز و رویایی است و در فصل پاییز، هم زمان با زرد شدن برگ درخت ها زیبایی اش چندین برابر می گردد. تمام طیف های رنگ نارنجی، قرمز و زرد را می توانید در این پارک ببینید. علاوه بر این، انواع مختلفی از درختان مانند بلوط، ممرز، توسکا، لچک، کاج اسکاتلندی، صنوبر، نارون، مشبک و سرخدار دیده می گردد. در کل 236 گونه گیاهی در این پارک وجود دارد. از نیلوفر آبی گرفته تا ارکیده را می توانید در هفت چشمه ببینید.

چه حیواناتی را در پارک ملی هفت چشمه خواهیم دید؟

برای حفاظت از حیوانات در پارک ملی دولت ترکیه بسیار سخت گیر است. حفظ و نگهداری گونه های جانوری که در پارک ملی هفت چشمه هستند بسیار حساب شده است. در این پارک ملی ترکیه حیواناتی مانند گوزن، خرس، گرگ، روباه، خرگوش، سنجاب و... است. البته تضمینی وجود ندارد که بتوانید همه این حیوانات را در سفر هفت چشمه ببیند اما گونه هایی که نام بردیم همگی داخل این پارک زندگی می نمایند.

فعالیت های تفریحی پارک ملی هفت چشمه چیست؟

این پارک فضای بسیار خوبی را برای عکاسی، قدم زدن و پیاده روی و البته پیک نیک و کمپینگ دارد، به خاطر وجود این جاذبه ها، گردشگران بسیاری هر سال جذب این منطقه تماشایی می شوند.

امکان عکاسی حرفه ای در فضای این پارک وجود دارد بنابراین کسانی که دوربین به دست هستند این پارک برای شان مانند بهشت است با کلی سوژه جذاب طبیعی برای عکاسی.

علاوه بر عکاسی و دیگر تفریحات مانند طبیعتگردی و کمپینگ، امکانی وجود دارد تا دوستداران ماهیگیری این فعالیت را تجربه نمایند. هر ساله در ماه های می تا سپتامبر ماهیگیران می توانند در برنامه های ورزشی تفریحی شرکت نمایند. در کنار چشمه های بیوک گول و دِرین گول امکان ماهیگیری فراهم است.

چه فصلی برای تماشای پارک ملی هفت چشمه مناسب است؟

از آنجایی که بولو منطقه ای ییلاقی محسوب می گردد، در تابستان هم می توان از آن دیدن کرد و گرمای هوا مانع نیست. اما یکی از زیباترین فصل ها در پارک ملی پاییز است. همانطور که قبلا گفتیم رنگ های مختلف پاییزی در این پارک هر گردشگری را مبهوت می نماید. پارک ملی هفت چشمه با وجود مناظر تماشایی و آب و هوای خوبی که دارد برای چهار فصل می تواند میزبان گردشگران باشد.

اقامت در پارک ملی هفت چشمه چطور است؟

برای اقامت در پارک ملی هفت چشمه یک مرکز خدماتی خصوصی، در این پارک خوابگاهی را تدارک دیده که طبیعتگردها و گردشگران می توانند برای اقامت چند روزه از آن استفاده نمایند. این مرکز 72 تخت خوابه است. علاوه بر این مورد مساحتی حدود 1 هکتار برای چادر زدن گردشکران یا ماشین های کاروان در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات این پارک ملی برای رفاه حال گردشگران و بازدید نمایندگان، مسجد، بوفه برای تهیه خوراکی و سرویس بهداشتی است.

منبع: دالاهو

به "پارک ملی هفت چشمه کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ملی هفت چشمه کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید