پیش بینی خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به لرستان

مدیرکل مدیریت بحران لرستان میزان خسارت سیل اخیر در استان را بیش از 100 میلیارد تومان پیش بینی کرد.

پیش بینی خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به لرستان

به گزارش خبرنگاران منطقه لرستان، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه شورای اداری استان، اظهار کرد: پیرو اخطاریه هواشناسی مبنی بر این که در روزهای دوم و سوم آذر بارش های بیش از نرمال در استان داریم، اعلام آمادگی شد و دستگاه های امدادی و خدمات رسان در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی اضافه نمود: شدت بارش ها در سه ساعت افزایش داشت و 60 میلی متر بارندگی داشتیم که در جنوب استان با مسائلی روبه رو شدیم.

آقامیرزایی بیان نمود: در ساعات اولیه بارش، نیروهای امداد و نجات در محل حاضر شدند اما چون حجم کار زیاد بود از مرکز استان نیز یاری خواسته شد که در کمتر از 2.5 ساعت به این مناطق اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان این که علت تاخیر 2.5 ساعته، ریزش کوه در چند نقطه بوده است، گفت: به طور کلی میزان آمادگی خوب و سرعت عمل دستگاه ها مطلوب بوده است.

وی با بیان این که در بعضی روستاها مشکل آب داشتیم، اضافه نمود: در مجموع تمام مسائل در بازه زمانی برطرف شد و همچنان کار خدمات رسانی به روستاها در حال پیگیری است.

آقامیرزایی بیان نمود: خسارت سنگینی به پلدختر و سایر شهرستان ها وارد شده است و پیش بینی می گردد که بیش از 100 میلیارد تومان خسارت بارندگی ها بوده است.

وی میانگین بارش ها را 79 میلی متر بیان کرد و اضافه نمود: میانگین سال آبی جاری از اول مهر تا چهارم آذر 214.6 میلی متر بوده که 36.5 میلی متر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

آقامیرزایی با بیان این که تلفات جانی نداشته ایم، گفت: تمامی دستگاه ها همکاری لازم را با هم داشتند، ما بارندگی های بعدی را نیز داریم و باید سعی گردد که در نقاط مشکل دار بیشتر کار کنیم که این حوادث تکرار نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید