ژاپن، دگزامتازون را برای درمان کرونا تایید کرد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، وزیر بهداشت ژاپن از تایید داروی استروئیدی دگزامتازون به عنوان یک گزینه برای درمان ویروس کرونا خبر داده است.

ژاپن، دگزامتازون را برای درمان کرونا تایید کرد

به گزارش ایرنا، این اقدام وزیر بهداشت پس از آن است که یک آزمایش بالینی در بریتانیا نشان داد که استفاده از این دارو نرخ مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا که دارای علائم حاد بوده اند را کاهش داده است.

شیوه نامه درمانی وزارت بهداشت ژاپن اکنون استفاده از این داروی استروئیدی برای درمان بیمارانی که وضعیتشان حاد است را توصیه می نماید.

از آنجایی که این دارو از قبل برای درمان بیماری های عفونی شدید و ذات الریه بسیار مورد استفاده بوده است، دیگر نیازی به طی مراحل معمول تایید دارو ندارد.

پس از رمدسیویر، دگزامتازون دومین دارویی است که ژاپن موثر بودن آن برای درمان کرونا را تایید نموده است رمدسیویر در ماه مه در یک فرایند سریع تایید شد.

تجویز دگزامتازون در حالی است که علیرغم تبلیغات زیادی که پیش از این محققان و رسانه های ژاپنی در خصوص کارایی داروی ضد کرونای آویگان می کردند اکنون گروهی از پژوهشگران این کشور می گویند نتایج مطالعات بالینی آن ها در خصوص این دارو موثر بودن آن را تایید نمی نماید.

پیش از این ژاپن اعلام نموده بود داروی ضد آنفلولانزای آویگان یا فاوی پیراویر را که به عنوان درمان بالقوه ای برای بیماری کووید- 19 تلقی می گردد بزودی به 38 کشور خواهد داد.

منبع: فرارو

به "ژاپن، دگزامتازون را برای درمان کرونا تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن، دگزامتازون را برای درمان کرونا تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید