کرمی در گفت و گو با خبرنگاران: 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها فرسوده است، آموزش، راهکاری برای ارتقای کیفیت نان

یک مقام مسئول گفت: 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها فرسوده است و به روز رسانی ناوگان فراوری یک ضرورت به شمار می رود.

کرمی در گفت و گو با خبرنگاران: 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها فرسوده است، آموزش، راهکاری برای ارتقای کیفیت نان

محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نانوایان صنعتی و نیمه صنعتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی خبرنگاران، با اشاره به اینکه عوامل مختلفی در کیفیت نان موثر است،اظهار کرد: مواد اولیه مرغوب و مناسب، ماشین آلات و نیروی انسانی ماهر و آموزش نانوایان در کیفیت نان بسیار موثر است.

وی اضافه کرد: اختلاط پذیری نادرست گندم فراوریی و عدم توزیع آرد کیفی به نانوایی استان تهران موجب شده کیفیت نان فراوریی تعریف چندانی نداشته باشد.

کرمی با اشاره به اینکه 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها در بخش حجیم و سنتی فرسوده است،،اعلام کرد: براین اساس دولت برای به روز رسانی ناوگان فراوری باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار واحدهای فراوریی قرار دهد.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد کیلویی فروش نان دردی را دوا نمی کند

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت آموزش کارگران اعلام کرد: براساس پیگیری های اجرا شده قرار است آموزشگاه نان جهت آموزش کارگران نانوایی تاسیس گردد چرا که این امر در بحث ارتقای کیفیت تاثیر بسزایی دارد.

وی با انتقاد از ثبات نرخ نان در 4 سال اخیر اعلام کرد: اگرچه اخیرا رئیس جمهور با افزایش 10 درصدی قیمت نان در برخی استان ها موافقت نموده است، اما این رقم جوابگوی هزینه فراوری نانوایان نیست و درنهایت موجب شده تا نانوایان برای جبران هزینه های خود، وزن چانه را کاهش دهند.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم ادامه داد: با توجه به آنکه در سال 93 تنها 20 درصد نانوایی های کشور آزاد پز شدند، از این رو دو نرخی بودن آرد و گندم منشا فساد و کاهش کیفیت است و تا زمانی که دولت برنامه مدونی نداشته باشد،راه به جایی نخواهیم برد.

وی در خاتمه توضیح داد: نبود مرجع تعیین بر نظارت کیفیت نان در کاهش کیفیت تاثیر بسزایی دارد که انتظار می رود مسئولان ذی ربط تمهیدات اساسی در این باره بیندیشند.

کیفیت نان تعریف چندانی ندارد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کرمی در گفت و گو با خبرنگاران: 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها فرسوده است، آموزش، راهکاری برای ارتقای کیفیت نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی در گفت و گو با خبرنگاران: 90 درصد ماشین آلات نانوایی ها فرسوده است، آموزش، راهکاری برای ارتقای کیفیت نان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید