کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان

به گزارش گلچینی از بهترین ها، تهران (پانا) - کارشناسان دریافتند شکارچیان عصر سنگ از سلاح های تیزی از جنس استخوان انسان استفاده می کردند.

کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان

به گزارش لایوساینس، نتایج تحقیقات جدیدی نشان می دهد حدود 11000 سال پیش، شکارچیان عصر سنگ که در داگرلند تجمع می کردند از سلاح های تیزی از جنس استخوان انسان استفاده می کردند.

داگرلند که اکنون منطقه ای در زیر دریای شمال است در گذشته، زمانی که سطح آب پایین تر بود منطقه ای برای زندگی حیوانات و انسان ها بود؛ با این که از دوران زندگی ساکنان این منطقه مدت ها گذشته است اما آثار باقیمانده از آن ها از جمله سلاح ها در سواحل نزدیک هلند کشف می شوند.

آنالیز 10 مورد از این سلاح نشان داد 8 سلاح از استخوان و شاخ نوعی گوزن ساخته شده اند اما جنس 2 مورد از این سلاح ها استخوان انسان تشخیص داده شد.

هنوز علت این که چرا این سلاح ها از استخوان انسان ساخته شده اند معین نیست، چراکه جنس شاخ گوزن در مقایسه با استخوان انسان به مراتب برای ساخت سلاح مناسب تر است.

تا به امروز حدود هزار سلاح از جنس استخوان متعلق به مردم داگرلند کشف شده است. بعضی از این سلاح ها کوچک هستند و حدود 9 سانتی متر طول دارند.

کارشناسان معتقدند ممکن است شکارچیان این سلاح ها را همچون نیزه به سمت هدف پرتاب نموده باشند یا از آن ها به عنوان تیر در کمان استفاده نموده باشند یا آن ها را بر سر نیزه قرار می دادند.

آنالیز ها نشان داد قدمت این سلاح ها به 8هزار تا 11هزار سال پیش بازمی شود.

به گفته کارشناسان با این که استفاده از استخوان انسان برای ساخت سلاح بسیار نادر است اما بی سابقه نیست؛ برای مثال جنگجویان گینه نو نیز از خنجرهایی از جنس استخوان انسان استفاده می کردند اما از استخوان های متعلق به انسان های بسیار مهم برای این کار استفاده می کردند.

آنالیز های اجرا شده بر روی سلاح های داگرلند هنوز کامل نیست و فقط تحقیقات مفصل تر اطلاعات بیشتری درباره استفاده از این سلاح ها را معین خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید