گرمایش زمین گوزن های قطبی را جلبک خوار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گوزن های شمالی مورد مطالعه با نام علمی Rangifer tarandus platyrhynchus در مجمع الجزایر اسوالبارد زندگی می نمایند که مابین نروژ و قطب شمال قرار گرفته است.

گرمایش زمین گوزن های قطبی را جلبک خوار کرد

جلبک های دریایی هرگز بخشی از رژیم گوزن های شمالی محسوب نمی شوند. اما پژوهش های محققان محلی نشان می دهد آنها به علت گرم شدن محل زندگی خود و از بین رفتن بسیاری از منابع غذایی شأن چاره ای جز خوردن جلبک موجود در سواحل دریا ندارند.

محققان با آنالیز مدفوع این حیوانات نشانه هایی از کربن، نیتروژن و سولفور را در آنها شناسایی نموده اند که این امر نشان می دهد خوردن جلبک به عنوان غذا به بخشی ثابت از رژیم غذایی گوزن های شمالی مبدل شده است.

یکی دیگر از مسائل گوزن های شمالی برای تأمین غذا افزایش دمای هوا در زمستان ها و بیشتر شدن بارش باران است که در سرمای این منطقه به تشکیل لایه هایی ضخیم یخ بر روی سطح زمین می انجامد. در نتیجه گوزن ها دیگر نمی توانند به انواع علف و گیاهان کوچک روییده شده در درون زمین دسترسی داشته باشند.

پژوهشگران نروژی هشدار می دهند که تداوم این وضعیت دسترسی گوزن ها به منابع غذایی را سخت تر نموده و به مرگ بیشتر و کاهش جمعیت آنها منجر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گرمایش زمین گوزن های قطبی را جلبک خوار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمایش زمین گوزن های قطبی را جلبک خوار کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید