بی اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه با وجود تداوم کاهش هفتگی ذخایر نفت آمریکا، همچنان تحت تاثیر نگرانی های بازار نسبت به پیامدهای جنگ تجاری واشنگتن و پکن، برای صعود با مانع روبرو شد.

بی اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات آینده نفت برنت سه سنت یا 0.05 درصد افزایش یافت و به 58 دلار و 97 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هشت سنت یا 0.15 درصد کاهش پیدا کرد و به 53 دلار و 56 سنت در هر بشکه رسید.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: قیمت ها تغییر چندانی نداشته که منعکس کننده نگرانی میان معامله گران درباره پیامدهای جنگ تجاری است.

اما قیمت نفت برنت هفته گذشته پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اظهار داشت از اول سپتامبر، روی 300 میلیارد دلار واردات کالای چینی تعرفه 10 درصدی وضع می نماید، بیش از 9 درصد سقوط نموده بود.

تحلیلگران بانک ANZ در یادداشتی نوشتند: قیمت نفت خام به دلیل دغدغه سرمایه گذاران نسبت به پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین تحت فشارهای کاهشی مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از کاهشی که از ابتدای هفته جاری تاکنون شاهد بودند، روز چهارشنبه ثابت بودند.

در این بین، آماری که نشان داد ذخایر نفت آمریکا بیش از حد انتظار کاهش پیدا نموده است، اندکی از قیمت نفت پشتیبانی کرد. طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به دوم اوت به میزان 3.4 میلیون بشکه کاهش پیدا نموده و به 439.6 میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخایر به میزان 2.8 میلیون بشکه را پیش بینی نموده بودند. آمار رسمی بعدازظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد فراوری نفت آمریکا سال جاری 1.28 میلیون بشکه در روز رشد نموده و به 12.27 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. نرخ رشد مورد پیش بینی در این گزارش از 1.40 میلیون بشکه در روز گزارش قبلی این آژانس کمتر بود. کاهش پیش بینی رشد این آژانس به دلیل وقوع طوفان گرمسیری بَری در خلیج مکزیکو بود که فراوری نفت این منطقه را مختل کرد.

رشد فراوری در منطقه پرمیان باسین تگزاس و نیومکزیکو و سایر مناطق شیل، آمریکا را به بزرگترین فراوریکننده نفت دنیا تبدیل نموده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از رشد فراوری نفت شیل را از 900 به 990 هزار بشکه در روز افزایش داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بی اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اعتنایی بازار نفت به کاهش ذخایر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید