رونالدو چندتا جام دارد؟

به گزارش گلچینی از بهترین ها، به گزارش بی ساکر، یوونتوس اکنون به عنوان قهرمان این فصل سری آ شناخته می گردد. پیروزی 2 بر صفر این تیم مقابل سامپدوریا اجازه داد برای نهمین بار پیاپی فاتح اسکودتو گردد. تنها به افتخارات بانوی پیر افزوده نشد. در میان قهرمانان یک نفر برجسته است، او کسی نیست جز کریستیانو رونالدو که اکنون 32 عنوان قهرمانی در ویترینش دیده می گردد.

رونالدو چندتا جام دارد؟

ستاره پرتغالی در نخستین سال حضورش در یوونتوس هم فاتح اسکودتو شده بود. هم چنین در سال 2018 برنده سوپرجام شد و اکنون با تیم تورینی سه جام فتح نموده است.

این بازیکن در خانه قبلی اش یعنی سانتیاگو برنابئو 16 جام بالای سر برد و چند عنوان به دست آورد. او دو لالیگا، چهار لیگ قهرمانان اروپا، دو کوپا دل ری، دو سوپرجام اسپانیا، سه سوپرجام اروپا و سه جام جهانی باشگاه ها را به دست آورد.

چهار جام لیگ قهرمانان در میان عناوین رونالدو می درخشد، چون در تیمی حضور داشت که برای سه سال پیاپی فاتح این رقابت ها شد و این چهار جام در پنج سال به دست آمد. با این حال نخستین قهرمانی ستاره پرتغالی در این بازی ها نبود.

او در منچستریونایتد (از سال 2003 تا 2009 پیراهن این تیم را بر تن کرد) در سال 2008 قهرمان اروپا شد. هم چنین سه بار با شیاطین سرخ فاتح لیگ برتر شد، یک اف ای کاپ به دست آورد، دو لیگ کاپ، دو جام اتحادیه و یک جام جهانی باشگاه را بالای سر برد.

بدون شک حضور رونالدو در اولدترافورد و سانتیاگو برنابئو که به ترتیب شش و 9 فصل طول کشید اجازه داد تا به این افتخارات دست یابد. با این حال مهاجم پرتغالی نخستین جام خود را با یونایتد فتح نکرد و در یک سالی که پیراهن اسپورتینگ پرتغال را بر تن کرد توانست سوپرجام پرتغال را به دست آورد.

به این 30 جام باید دو قهرمانی با تیم ملی پرتغال را هم افزود. او در سال 2016 فاتح یورو شد و در نخستین دوره لیگ ملت ها جام قهرمانی را بالای سر برد. این اتفاق در سال 2019 با پیروزی برابر سوییس رخ داد.

منبع: فرارو

به "رونالدو چندتا جام دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونالدو چندتا جام دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید