شیکاگو کجاست؟ - پایتخت پیتزای آمریکا

به گزارش گلچینی از بهترین ها، تاریخچه شیکاگو

شیکاگو در سال 1833 تأسیس شد و عظیم ترین شهر ایالت ایلینویز آمریکا است.

شیکاگو کجاست؟ - پایتخت پیتزای آمریکا

نام شیکاگو از یک کلمه هندی در میامی برای تره فرنگی وحشی گرفته شده که در ساحل رودخانه کوتاه شیکاگو رشد نموده است. طی قرون متمادی اقوام میامی، ساوک، روباه و پتوتاتومی همه در این منطقه زندگی می کردند.

حمل و نقل و راه ها در شیکاگو

در سال 1673 با عبور از بندرگاه عظیم بین رودخانه شیکاگو و ایلینویز، 10 مایل از سطح زمین و آبشارها از هم جدا شدند و دو سیستم عظیم انتقال آب آمریکای شمالی، دریاچه های عظیم و دره می سی سی پی را از یکدیگر تفکیک کردند.

با انتقال خطوط ریلی آمریکا به سمت غرب، شیکاگو به سرعت تبدیل به قطب حمل و نقل برای کل میانه غربی شد.

دستاوردهای شیکاگو

شیکاگو عظیم ترین گله های گاو و خوک در ایالات متحده را پرورش می دهد.

شیکاگو یکی از عظیم ترین شهرها در ایالات متحده است و دارای بسیاری مناظر نمادین است. افق دیدنی آن در امتداد آبشار دریاچه میشیگان یکی از به یادماندنی ترین مناطق آمریکای شمالی است.

این شهر شامل بسیاری از موزه های سطح دنیای، مناطق جذاب ساحلی و پارک های تفریحی عالی است. طرفداران ورزشی ورزشگاه های خود را برای هر بازی بین خرس های شیکاگو، گاو نر و ویتسوکس در طول سال امکانات زیادی مهیا می نمایند.

میلیون ها بازدید نماینده سالانه کارهای زیادی را برای انجام دادن در شهر شگفت انگیز شیکاگو پیدا می نمایند از جمله بازدید از تئاترهای زنده و مراکز خرید؛ که این مکان ها با لندن، نیویورک سیتی و لس آنجلس نیز رقابت می نمایند.

اولین آسمان خراش دنیا، ساختمان بیمه خانه، در سال 1885 با ساخت قاب فولادی در شیکاگو ساخته شد.

فستیوال طعم شیکاگو عظیمترین جشنواره غذا در دنیا است که هر سال در شیکاگو برگزار می گردد.

جاذبه های گردشگری شیگاگو کجاست؟

موسسه هنری شیکاگو

موسسه هنری شیکاگو که به عنوان یکی از بهترین موزه های هنری دنیا شناخته شده است، سومین مجموعه عظیم دائمی در ایالات متحده را در خود جای داده است.

با بیش از 260،000 اثر هنری، موسسه هنر از هر فرهنگ و دوره تاریخی آثار زیادی را گردآوری و حفظ می نماید و به نمایش می گذارد.

موسسه هنری شیکاگو با برگزاری نمایشگاه هایی از هنرهای آفریقایی و آمریکایی، نقاشی و مجسمه سازی اروپایی، نقاشی های امپرسیونیستی، چاپ های ژاپنی و موارد دیگر، آثار خارق العاده ای ارائه می دهد تا از هر سلیقه ای در هنر الهام بگیرد.

باغ وحش پارک لینکن

باغ وحش پارک لینکن تاریخی ترین و قابل توجه ترین باغ وحش آمریکا است. لینکن همچنین یکی از آخرین باغ وحش های پذیرش رایگان در کشور است که در سال 1868 تأسیس شد و اکنون حاوی گونه های زیادی از حیوانات از جمله گوریل ها و شامپانزه های در معرض خطر، گونه های آفریقایی و حیات وحش آمریکای شمالی است.

پارک لینکن سالانه بیش از 3 میلیون بازدید نماینده از شهرها و جوامع محلی ایلینویز در سراسر کشور و دنیا جذب می نماید.

دانشگاه شیکاگو

از معتبرترین دانشگاه های دنیا است و در ایالت ایلینیوز در آمریکا واقع است.

این دانشگاه به تنهایی با 82 برنده جایزه نوبل تاریخ عجین بوده است.

آب و هوای شیکاگو

آب و هوای شیکاگو در دسته مرطوب قاره ای قرار می گیرد که دارای چهار فصل مجزا است.

شیکاگو در حوزهٔ دریاچه های عظیم و آبراه داخلی ایالات متحده است و از این طرق به بسیاری از شهرهای نیمه شرقی آمریکای شمالی و همچنین آب های بین المللی دسترسی دارد.

منبع: اینترنت

به "شیکاگو کجاست؟ - پایتخت پیتزای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیکاگو کجاست؟ - پایتخت پیتزای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید