طلایی: دامن زدن به نقدها به ضرر کشتی است، نفوذ آمریکایی ها قوانین مسابقات جهانی را عوض کرد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، محمد طلایی، مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: انتقاد بعد از مسابقات انتخابی دیگر فایده ای ندارد، بهتر است اجازه دهند ملی پوشان با فراغ بال به مبارزه های شان در بوداپست فکر نمایند.

طلایی: دامن زدن به نقدها به ضرر کشتی است، نفوذ آمریکایی ها قوانین مسابقات جهانی را عوض کرد

محمد طلایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی گلچینی از بهترین ها با تاکید بر اینکه انتقاد از تیم اعزامی به مسابقات جهانی بوداپست اکنون دیگر به نفع کشتی نیست، گفت: به نظر من در این مقطع دیگر صحبت کردن در مورد اینکه چرا فلان کشتی گیر انتخاب شد و فلانی انتخاب نشد، درست نیست. همانطور که پیش از اعزام به بازی های آسیایی گفته بودم که انتقاد بعد از انتخابی دیگر فایده ای ندارد، حالا هم ملی پوشان انتخاب گردیده اند و دو هفته بیشتر به اعزام باقی نمانده، بهتر است اجازه دهند ملی پوشان با فراغ بال به مبارزه های شان در بوداپست فکر نمایند.

وی اضافه نمود: هر انتخابی مورد انتقاد یک سری افراد قرار می گیرد، عده ای محاسنش را می گویند و عده ای هم منتقد هستند اما دامن زدن به این موضوع به ضرر تیم ملی است. ورزش همین است، همه اینها یک بازی است، اصلا کل زندگی بازی است و اصلا ارزش ندارد بخواهیم به این شکل موضع گیری کنیم. چه آنهایی که انتخاب گردیده اند و چه آنهایی که در لیست نفرات اعزامی به مجارستان نیستند فرزندان این مملکت هستند و به نظر من شورای فنی هدفش این بوده که بتواند بهترین نفرات را برای جهانی انتخاب کند، هر کسی که بهتر بتواند در این رقابت ها کشتی بگیرد. این دید من در مورد لیست تیم ملی است و نه چیزی را تایید می کنم و نه آن را رد می کنم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2017 پاریس در خصوص میزان آمادگی آزادکاران توضیح داد: بچه ها در این مدت خیلی زحمت کشیده اند، ان شاءالله که بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند. کشتی جنگ ثانیه هاست.

طلایی در این مورد که این روزها همه حسن یزدانی را تنها شانس مدال طلای مسابقات جهانی می دانند نیز گفت: حسن یزدانی هم در بوداپست بدون حریف نیست، همه جهان روی او کار نموده اند اما حسن پسر زحمتکشی است و پهلوانی کشتی می گیرد، ان شاءالله که پرچمدار طلا برای تیم ملی ایران در بوداپست باشد. سایر نفرات هم کوشش زیادی برای جهانی داشتند و امیدوارم با بهترین نتیجه کارشان را تمام نمایند.

وی با اشاره به تغییر نحوه امتیازدهی تیم ها در مسابقات جهانی تاکید نمود: حالا برای طلا ارزش زیادی قائل گردیده اند، قبلا تیم هایی که اصلا طلا نگرفته بودند هم می آمدند روی سکو، اما وقتی طلا 25 امتیاز داشته باشد این مسئله کار را سخت می نماید و جهانی را هم المپیکی نموده اند. این مسئله از سیاست های آمریکا بود و به خاطر نفوذی که در اتحادیه جهانی داشت این تصمیم گرفته شد که اگر در یک وزن نتیجه نگرفتند، این موضوع را با کسب مدال طلا جبران نمایند. مربی تیم ملی کشتی فرنگی: از 2 استکان در یک سینی هم صدا شنیده می گردد، چه برسد به انتخابی تیم ملی

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طلایی: دامن زدن به نقدها به ضرر کشتی است، نفوذ آمریکایی ها قوانین مسابقات جهانی را عوض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلایی: دامن زدن به نقدها به ضرر کشتی است، نفوذ آمریکایی ها قوانین مسابقات جهانی را عوض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید