لیگ برتر کاراته وان مراکش، اباذری، خاکسار و عباسعلی برنز گرفتند، دست پورشیب به مدال نرسید

در روز پایانی مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش، سه نماینده کاراته ایران به مدال برنز رسیدند.

لیگ برتر کاراته وان مراکش، اباذری، خاکسار و عباسعلی برنز گرفتند، دست پورشیب به مدال نرسید

به گزارش خبرنگاران ، امروز (یکشنبه) و در روز پایانی رقابت های لیگ برتر کاراته وان مراکش که با حضور 661 کاراته کا از 78 کشور در شهر رباط در جریان است، سه نماینده کشورمان با فزونی در دیدار رده بندی به مدال برنز رسیدند و ذبیح الله پورشیب با شکست در دیدار رده بندی از رسیدن به مدال بازماند.

در دیدارهای رده بندی سومین مرحله لیگ برتر کاراته وان مراکش و در وزن 55 کیلوگرم، طراوت خاکسار با فزونی 2 بر صفر مقابل سارا یامادا از ژاپن به مدال برنز رسید.

خاکسار در مبارزات خود تا پیش از رسیدن به دیدار رده بندی، ابتدا 6 بر صفر از سد حریف ژاپنی گذشت، سپس مقابل نماینده آلمانی پس از تساوی 2 بر 2 در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو پیروز شد. او در سومین دیدار 7 بر 2 حریف ایتالیایی را شکست داد و در مبارزه چهارم پیروز شد 2 بر صفر بر حریف بلغارستانی غلبه کند و به نیمه نهایی راه یابد. نماینده وزن 55 کیلوگرم کاراته بانوان در نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 3 مقابل حریف اوکراینی بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت.

همچنین در دیدار رده بندی وزن 68+ کیلوگرم، حمیده عباسعلی مقابل آیاکا سایتو ژاپنی به فزونی 4 بر صفر رسید و مدال برنز این وزن را به گردن آویخت. عباسعلی در این مرحله از مسابقات ابتدا بر نماینده بلژیک 2 بر صفر به فزونی دست یافت. او در بازی دوم مقابل حریف ژاپنی پس از تساوی 2 بر 2 با قانون سنشو برنده تاتامی شد. در سومین مبارزه مقابل کاراته کایی از ترکیه نهاده شد و 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت.

نماینده وزن 68+ کیلوگرم کاراته بانوان در جدول شانس مجدد پیروز شد در اولین دیدار حریف کره ای را 8 بر صفر شکست دهد و سپس 2 بر صفر بر نماینده فرانسه پیروز شد و به مبارزه رده بندی رسید.

در رده بندی وزن 84+ کیلوگرم آقایان نیز، صالح اباذری مقابل طاها تارک محمود از مصر نهاده شد و 2 بر صفر بر این کاراته کا غلبه کرد و سومین مدال برنز تیم کشورمان را کسب کرد.

اباذری در مبارزات روز گذشته خود ابتدا نماینده تایلند را در نخستین مبارزه شکست داد. سپس حریف مجارستانی را 3 بر صفر شکست داد. در سومین مسابقه حریف هلندی را 7 بر صفر مغلوب کرد و به نیمه نهایی رفت.

اباذری در نیمه نهایی 3 بر یک نتیجه را به سجاد گنج زاده، دیگر نماینده کشورمان واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.

همچنین در دیدار رده بندی وزن 84 کیلوگرم آقایان، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی به مصاف اوگور آکتاش ترکیه ای رفت و 6 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

پورشیب برای حضور در دیدار رده بندی، پس از استراحت در دور نخست، ابتدا حریفی از چین تایپه را 2 بر یک شکست داد. در ادامه کاراته کایی از فرانسه را 3 بر 2 مغلوب کرد و در مقابل ریاتارو آراگای ژاپنی دارنده یک طلا و 2 نقره دنیا 4 بر یک نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

کاپیتان تیم ملی در این گروه با نتیجه 5 بر یک از سد کاراته کای آذربایجانی گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت.

در سایر رقابت های امروز، علی اصغر آسیابری در وزن 75 کیلوگرم و سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم برای کسب نشان طلا به روی تاتامی خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر کاراته وان مراکش، اباذری، خاکسار و عباسعلی برنز گرفتند، دست پورشیب به مدال نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر کاراته وان مراکش، اباذری، خاکسار و عباسعلی برنز گرفتند، دست پورشیب به مدال نرسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید