مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا تمدید شد

به گزارش گلچینی از بهترین ها، مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا (س)، بر اساس نظر کارگروه تخصصی برنامه ریزی و گسترش زبان و ادبیات عربی برای سال های 1402-1401 و 1401-1400 تمدید شد.

مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه گلچینی از بهترین ها، با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا (س) با همکاری دانشگاه التنال کشور اردن، بر اساس نظر کارگروه تخصصی برنامه ریزی و گسترش زبان و ادبیات عربی برای سال های 1402-1401 و 1401-1400 تمدید شد.

دانشگاه الزهرا (س) تنها دانشگاه رسمی کشور است که توانسته مجوز برگزاری این آزمون را در رقابت با دانشگاه های تهران و مشهد دریافت کند.

پیشتر نیز این آزمون 4 بار به صورت رسمی و 2 بار به صورت آزمایشی از سوی این دانشگاه برگزار شده که نحوه برگزاری 3 مورد از آزمون های رسمی به صورت کاملا مجازی بوده که این نحوه برگزاری جزو نادر آزمون هایی است که در رشته عربی رخ داده است.

گفتنی است؛ دانشگاه الزهرا (س) در راستای تحقق عدالت علمی و جهت دادن صحیح به آموزش زبان عربی و کارآمد ساختن دانش آموختگان بسیاری از گروه های علوم انسانی، ضمن عقد تفاهم نامه با مرکز التنال اردن درصدد برآمد تا با برگزاری مشترک سنجش چهار مهارت زبانی، برگزاری دوره های دانش افزایی (ویژه استادان و مربیان) و برگزاری دوره های فشرده آموزش مهارت ها، زمینه برگزاری آزمون بین المللی و استاندارد بسندگی زبان عربی را فراهم کند.

ارتقای سطح دانش زبان عربی اساتید و کارشناسان سازمان های دولتی و غیردولتی و تربیت کادر متخصص از مهم ترین اهداف برگزاری این آزمون است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید