مدیران استقلال احساسی تصمیم نگیرند، به داوران احترام بگذاریم

به گزارش گلچینی از بهترین ها، رضا رجبی در تبادل نظر با خبرنگاران و در مورد آخرین دیدار استقلال در لیگ هجدهم که برابر سپیدرود رشت برگزار خواهد شد، گفت: بعد از آمدن فرهاد، شرایط استقلال فرق نموده است. این تیم یک فصل را با تفکرات مربی دیگر بازی نموده بود و بازیکنان با فلسفه آن مربی کار نموده بودند و به آن شیوه عادت داشتند اما فرهاد در 4 بازی گذشته تغییر شیوه داد که این تغییر زمان بر است و با 3 یا 4 بازی، بازیکنان نمی توانند به خوبی آن را اجرا نمایند.

مدیران استقلال احساسی تصمیم نگیرند، به داوران احترام بگذاریم

وی تاکید نمود: بعد از بازی هایی که استقلال برابر هم نام اهوازی خود سپس الدوحیل و نفت آبادان انجام داد، حالا یکی از سخت ترین بازی هایش برابر سپید رود رشت است. حریف استقلال چیزی برای از دست دادن ندارد. بنابراین یک بازی انتحاری را انجام خواهد داد و استقلال باید با یک برنامه ریزی دقیق و به دور از احساسات، مقابل این تیم منطقی بازی نموده تا بتواند برابر سپیدرود پیروز شده تا حداقل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. چون عملاً از کورس قهرمانی خارج شد و حالا باید تنها به فکر کسب سهمیه لیگ قهرمانان برای فصل آینده باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که قرار است فصل آینده استقلال با یک سرمربی جدید به میدان برود، آیا خارجی باشد یا ایرانی؟ گفت: باید از چند جنبه به این موضوع نگاه کرد. فوتبال یک ابزار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و باید منطقی در این مورد تصمیم گیری گردد. مسائل سالهای پیش استقلال، تجربه خوبی برای مدیران خواهد بود. دو روز پیش دیدم یکی از اعضای هیئت مدیره گفته بود استقلال سال آینده مدعی 3 جام خواهد بود. این حرف بزرگ، ابزار بزرگ می خواهد. در اینکه مربی فصل آینده استقلال ایرانی باشد یا خارجی، مهم نیست. باید برای انتخاب سرمربی منطقی عمل کرد، منافع باشگاه را در نظر گرفت. در مورد شفر، مدیریت قبلی اشتباهات زیادی داشت. توضیح وظایف شفر را به خوبی به او نگفت. البته شفر هم می توانست با مدیریت صحیح عملکرد خوبی داشته باشد اما خود او به خودش بد کرد و نتوانست در استقلال پیروز باشد. به نظر من مدیران استقلال نباید احساسی عمل نمایند و برای انتخاب سرمربی جدید، همه شرایط موجود را چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ فرهنگی در نظر بگیرند.

رجبی در ادامه گفت: باید اگر خارجی باشد، مربی ای را به خدمت بگیرند که از آسیا و ایران شناخت خوبی داشته باشد. یکی از دلایلی که برانکو در ایران پیروز شد، به خاطر حضور چندین ساله اش در تیم ملی بود. در غیر این صورت او هم سرنوشتی همانند شفر و دیگر مربیان خارجی پیدا می کرد. به اعتقاد من با این شرایط و با این رقم های سنگین، مربی ایرانی کارنامه دار می تواند بهترین گزینه باشد.

مدافع پیشین استقلال در مورد وضعیت داوری و اعتراض های تیم ها خصوصاً استقلال گفت: متأسفانه تیم های فوتبال ما بیشتر به جای اینکه ایرادات خود را ببینند به دنبال این هستند تا همه مسائل را به گردن داور انداخته و خودشان از ایراداتی که دارند فرار نمایند. درست است که در آبادان، داور مقصر اصلی پیروز نشدن استقلال بود اما هجمه عجیبی علیه این داور به وجود آمد، مربی جوان استقلال اخراج شد و اینکه گفته می شد دولت و وزیر ورزش به نفع یک تیم عمل می نمایند صحیح نبود.

وی تاکید نمود: مجیدی پستی در اینستاگرامش گذاشت که آن را پاک کرد. باید یاد بگیریم قانونمند باشیم. با شرایطی که فوتبال ما پیدا نموده هیچ کس از دیدن آن لذت نمی برد. ما باید به گونه ای عمل کنیم که جوانان نسبت به تماشای فوتبال دلسرد نشوند. یکی از شادی های زندگی جوانان حضور در ورزشگاه و دیدن فوتبال و بازی تیم محبوبشان است. اما اگر بخواهیم این شادی را خودمان از بین ببریم، خیانت بزرگی به جوانانمان نموده ایم. اگر داوری ضعیف گردد، مطمئن باشد فوتبال ما ضعیف شده و اگر به داور بی احترامی گردد به فوتبال بی احترامی شده است. درست است که استقلال می توانست با آن گل صحیح در آبادان همچنان در کورس قهرمانی بماند اما حالا همه چیز تمام شده است. اتفاقی است که افتاده و نمی توان تا مدتها در فضای مجازی و بعضی جراید علیه داور صحبت کرد. این بازی هم به تاریخ پیوست و ما در فوتبالمان از این اتفاقات زیاد دیده و خواهیم دید.

وی در خاتمه و در پاسخ به این پرسش که آیا سپاهان قهرمان خواهد شد یا پرسپولیس، گفت: سپاهان با تیمی بازی دارد که سقوطش به لیگ یک محرض شده است. آنها از نظر مهره و منابع اقتصادی بسیار ضعیف هستند و زردپوشان اصفهانی می توانند یک پیروزی خوب را به دست بیاورند اما پرسپولیس شرایطش با سپاهان متفاوت است. پارس جنوبی تیم جوان و دونده ای است و نمی خواهد به سادگی در شهر خود برابر پرسپولیس شکست بخورد. اگرچه یک مساوی هم پرسپولیس را به قهرمانی خواهد رساند اما سپاهان هم شانس بالایی برای قهرمانی دارد. بنابراین زیبایی فوتبال به اتفاقاتی است که در آن رخ می دهد و باید منتظر این زیبایی ها در هفته خاتمهی لیگ هجدهم باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مدیران استقلال احساسی تصمیم نگیرند، به داوران احترام بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران استقلال احساسی تصمیم نگیرند، به داوران احترام بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید