معاون دادستان کل کشور: چاره ای نباشد اینستاگرام فیلتر می شود

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی به جز فیلترینگ دارد، ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.

معاون دادستان کل کشور: چاره ای نباشد اینستاگرام فیلتر می شود

به گزارش فارس، جواد جاویدنیا در رابطه با فیلتر شدن اینستاگرام، گفت: اتفاقات اخیر و مسدود شدن صفحه شخصی بسیاری از مسئولان ما در اینستاگرام بزرگترین بی احترامی به ملت ایران است.

وی ادامه داد: هر چند که در گذشته این اتفاق پیش بینی شده و حتی در مقطعی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال برقراری مذاکره بوده است، اما این اقدام کافی نیست.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور ادامه داد: باید طبق مصوبات فضای مجازی همه نرم افزارهای مجازی و دیتابیس های آنها به کشور منتقل شود و متعهد شوند که قانون ما را رعایت می کنند در غیر این صورت مجوزی برای آنها صادر نمی شود.

جاویدنیا ادامه داد: این ساماندهی را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید انجام دهد که متاسفانه هیچ گونه اقدامی نشده و اکنون می بینیم اعمال قانونی و حاکمیتی از ایران در این زمینه انجام نگرفته است.

وی گفت: هدف و اساس کار، فیلترینگ اینستاگرام نیست اما یک مثالی همیشه مطرح است اگر دشمن حمله کند و یک پل ارتباطی وجود داشته باشند که از آن طریق بتواند وارد کشور شود یا باید آن پل مستحکم شود و احتمال لطمه دیدن از بین برود و در غیر این صورت کار عاقلانه این است که آخرین حربه را به کار گرفته و پل ارتباطی را قطع کنیم پس فیلتر کردن گام آخر است.

معاون دادستانی کل کشور ادامه داد: متاسفانه در مورد اینستاگرام از همان 5 سال پیش گفته شد فیلتر هوشمند انجام می شود و به رغم اینکه دادستانی کل مخالف این اتفاق بود متاسفانه با اصرار دولت و صرف هزینه کلان، این رخ داد اما یکی دو روز بیشتر دوام نیاورد و هزینه و وقت صرف شده به هدر رفت؛ پس از آن گفتند مذاکره می کنیم که آن هم نتیجه ای نداشت.

جاویدنیا تاکید کرد: بنابراین در این شرایط اعلام می کنیم اگر راهی به جز فیلترینگ باقی مانده اعلام کنند و دولت به آن ورود کند و بر آن اعمال حاکمیت شود اما اگر راهی باقی نمانده، چاره ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.

وی افزود: این در حالی است که نمونه های داخلی خوبی در کشور وجود دارد که می تواند جایگزین صفحه اینستاگرام خارجی شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "معاون دادستان کل کشور: چاره ای نباشد اینستاگرام فیلتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون دادستان کل کشور: چاره ای نباشد اینستاگرام فیلتر می شود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید