نحوه آموزش و ارزشیابی دروس عملی هنرستانی ها

به گزارش گلچینی از بهترین ها، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود 15 تا 20 جلسه احتیاج است تا دو پودمان باقی مانده از پنج پودمان مهارتی هنرستانی ها ارائه گردد، گفت: برای ارائه آموزش شایستگی های فنی، دانش آموزان پایه دوازدهم اولویت دارند.

نحوه آموزش و ارزشیابی دروس عملی هنرستانی ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین راستا را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

علیرضا کمره ای در گفت وگو با گلچینی از بهترین ها، درباره برگزاری دروس و کارگاه های عملی هنرستانی ها اظهار کرد: ارزشیابی دروس نظری، دروس پایه و شایستگی های غیرفنی مشابه سایر پایه ها انجام می گردد.

وی اضافه نمود: ارزشیابی دروس تئوریک برای همه دانش آموزان هنرستانی به علت آنکه امتحان نهایی ندارند، مشابه سایر پایه ها است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره دروس شایستگی های فنی شامل استاندارد مهارت در کاردانش و شایستگی های فنی در رشته های شاخه فنی و حرفه ای نیز گفت: چون این شایستگی های فنی باید به روش کارگاهی ارائه شوند هم آموزش به صورت حضوری خواهد بود و هم ارزشیابی همزمان با آموزش انجام می گردد که این دوره ها همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می گردد.

کمره ای اضافه نمود: حدود 15 تا 20 جلسه احتیاج است تا دو پودمان باقی مانده از پنج پودمان مهارتی ارائه گردد، زیرا تا قبل از تعطیلات مدارس بیش از سه پودمان ارائه و ارزشیابی آن هم اجرا شده بود. برای بعضی رشته ها همچون کامپیوتر و حسابداری که امکان ارائه تلویزیونی یا مجازی آنها وجود داشت آموزش در دو پودمان باقی مانده اجرا شده و بخش های عملی را هم در این بازه زمانی امتحان می گیرند و نتایج را اعلام می نمایند.

وی با بیان اینکه برای ارائه آموزش شایستگی های فنی، پایه دوازدهم اولویت دارد، گفت: دانش آموزان کلاس دوازدهم فارغ التحصیل می شوند و دیگر به مدرسه برنمی گردند، آنها یا به سربازی و آموزش عالی می فرایند و یا وارد بازار کار می شوند به همین جهت در اولویت هستند و سپس دروس پایه یازدهم و دهم به تدریج ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نحوه آموزش و ارزشیابی دروس عملی هنرستانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه آموزش و ارزشیابی دروس عملی هنرستانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید