هشدار درمورد افزایش تلفات گازگرفتگی با شروع سرما

به گزارش گلچینی از بهترین ها، تهران (پانا) - مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران نسبت به افزایش مرگ ناشی از گازگرفتگی در پی سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز هشدار داد.

هشدار درمورد افزایش تلفات گازگرفتگی با شروع سرما

به گزارش پزشکی قانونی استان تهران، مهدی فروزش اضافه نمود: در سال گذشته، 136 نفر در استان تهران به علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان باخته اند که این تعداد نسبت به سال قبل از آن (1397) 19 درصد کاهش داشته و بنابراین رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز الزامی است.

وی گفت: استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی بدون دودکش، نقص در دودکش و نشت گاز به فضای مسکونی، استفاده از وسایل خوراک پزی برای گرمایش و نبود تهویه درست و مناسب محیط از جمله مهمترین دلایل فراوری و تجمع گاز CO در منازل و اماکن تجاری و اداری است.

فروزش تاکید نمود: برای تأمین گرمای منزل یا محل کار خود به هر وسیله ای متوسل نشوید و شهروندان باید در مورد اصول ایمنی از کارشناسان این امر یاری بگیرند. همچنین در صورت استفاده از وسایل گرمازای دودکش دار، دودکش ها حتما آنالیز شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: مسدود بودن دودکش های دیوار از عوامل مهم ایجاد مسمومیت و گازگرفتگی و به خطر افتادن جان افراد محسوب می گردد. با توجه به این که گاز co بدون بو وطعم است فرد متوجه گاز مونوکسید کربن نمی گردد و از طرفی این امر باعث سرددرد، تهوع، سرفه خشک، احساس ناخوشی و در مجموع علائم سرماخوردگی در فرد می گردد. این علائم در بچه ها شامل تهوع، استفراغ، حالت گیجی و خواب آلودگی و در بعضی موارد با افت سطح هوشیاری و تشنج همراه است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار درمورد افزایش تلفات گازگرفتگی با شروع سرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درمورد افزایش تلفات گازگرفتگی با شروع سرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید