زمین خواری چالش عمده شهرستان مهریز در حوزه منابع طبیعی

علی باقری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن هفته منابع طبیعی از اجرای هفت برنامه ویژه منابع طبیعی در شهرستان مهریز اطلاع داد و گفت: در روز درختکاری به ازای هر نفر پنج اصله نهال در بین شهروندان توزیع می گردد.

زمین خواری چالش عمده شهرستان مهریز در حوزه منابع طبیعی

وی عنوان نمود: این نهال ها از نوع زبان گنجشک، سنجد تلخ و شیرین و اقاقیا است که کشت آن با نظارت کارشناسان منابع طبیعی انجام می گردد.

باقری ادامه داد: 10 هزار اصله نهال در ادارات، مدارس و میعادگاه نمازجمعه شهرستان مهریز توزیع می گردد همچنین از 14 تا 21 اسفندماه هر روز از ساعت 9 تا 12 ظهر در اداره منابع طبیعی مهریز، توزیع نهال رایگان بین شهروندان انجام می گردد.

وی، غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با مسئولان و ائمه جماعات، برگزاری مسابقات دوچرخه سواری و تنیس روی میز، دیدار با خانواده های شهدا جانبازان و مستمندان و … را نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هفته منابع طبیعی برشمرد.

باقری ادامه داد: در یک سال گذشته 110 همیار طبیعت با آموزش های لازم کارت همیار طبیعت را دریافت کردند و برای 100 نفر دیگر نیز اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی همچنین یادآور شد: با اعتبار ملی 700 میلیون تومان، 100 هکتار از اراضی میانکوه کپه کاری بادام زمینی صورت گرفته است.

باقری همچنین بهره برداران منابع طبیعی را هزار و 270 نفر بیان کرد و اضافه نمود: در مجموع 68 هزار و 312 هزار دام در مراتع این شهرستان چرا می نمایند.

وی، اصلی ترین چالش منابع طبیعی مهریز را مبارزه با زمین خواران بیان کرد و گفت: شهروندان مهریزی به وسیله تلفن رایگان و گویای 1504 گزارش های خود را در این زمینه با مأموران حفاظت از منابع طبیعی در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زمین خواری چالش عمده شهرستان مهریز در حوزه منابع طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین خواری چالش عمده شهرستان مهریز در حوزه منابع طبیعی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید