محمد تقوی: لیگ برای تراکتورسازی از بازی برابر پدیده آغاز شد، شجاعی، دژاگه و حاج صفی را از آمدن به ایران پشیمان نکنیم

محمد تقوی، سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: لیگ برتر برای ما از دیدار برابر پدیده شروع شد و کاری نداریم در دیدارهای هفته های گذشته چه نتایجی کسب گردیده است.

محمد تقوی: لیگ برای تراکتورسازی از بازی برابر پدیده آغاز شد، شجاعی، دژاگه و حاج صفی را از آمدن به ایران پشیمان نکنیم

محمد تقوی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره تساوی بدون گل تیم تراکتورسازی مقابل پدیده خراسان در هفته هفتم لیگ برتر گفت: من پیش از بازی به بچه ها گفتم از نظر من لیگ از این هفته برای ما آغاز گردیده است و کاری نداریم در شش هفته گذشته چه نتایجی کسب گردیده و اصلاً کجای جدول هستیم. لیگ برای ما از بازی با پدیده آغاز شد و اولویت مان هم این بود که در بازی های خارج از خانه نه تنها شکست نخوریم، بلکه گلی هم دریافت نکنیم.

وی اضافه کرد: نتیجه دیدار با پدیده اگر، 2 - 2 یا یک - یک می شد، من ناراضی بودم، فقط الان از این بابت راضی هستم که موفق شدیم دروازه مان را پس از مدت ها در یک بازی بسته نگه داریم. این یک قدم رو به جلو برای ماست، اما تساوی نتیجه خوبی نیست. ما برای پیروزی به زمین رفته بودیم. ضمن اینکه من فقط چهار روز با بچه ها کار کردم و بهانه ای هم نمی آورم. در این چهار روز تنها کاری که می توانستم انجام بدهم این بود که سیستم دفاعی تیم را درست کنم، چون برای اینکه یک تیم را بسازیم، باید ابتدا سیستم دفاعی را درست کنیم. تا حد زیادی هم توانستیم این مشکل را رفع کنیم و بعد پله به پله جلو برویم. در تیم ما بازیکنان وظیفه خودشان را به خوبی می دانند، اما وظیفه بازیکنان کناری خود را نمی دانند، این همان درک متقابل است که زمان می برد در تیم ایجاد گردد.

سرمربی موقت تیم تراکتورسازی در مورد عملکرد اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در این تیم توضیح داد: حاج صفی بعد از جام جهانی بازی ننموده بود و الان هم از عملکرد او راضی هستیم. به طور کلی دوست دارم مطلبی را در مورد این بازیکنان بگویم. از نظر من اضافه شدن بازیکنانی مانند حاج صفی، شجاعی و دژاگه که در جام جهانی بازی نموده اند به هر لیگی، باعث می گردد کیفیت آن لیگ بالا برود. یعنی وقتی در فوتبال جهان به لیگ های کشورها امتیاز می دهند، منظورشان این است که چند بازیکن از آن لیگ در جام جهانی بازی نموده اند. حالا با اضافه شدن این بازیکنان به لیگ ما، کیفیت لیگ برتر بالا می رود و ما امتیاز بیشتری در رده بندی لیگ های آسیا می گیریم.

تقوی ادامه داد: موضوع بعدی این است که من واقعاً متأسفم که فشار بی اندازه ای روی این بازیکنان (شجاعی، دژاگه و حاج صفی) است. این بازیکنان به لیگ ایران آمده اند تا فوتبال بازی نمایند و باید از آنها استقبال کنیم. من به خاطر برخی از برخوردها متأسفم. این بازیکنان دِین خود را به فوتبال ایران ادا نموده اند و حالا نوبت فوتبال ایران است که دِین خود را به آنها ادا کند. لازم نیست کار خاصی کنیم، فقط به آن ها احترام بگذاریم. متأسفانه برخی چیزها در داخل و بیرون زمین می بینم که ناراحتم می نماید. من به عنوان مربی تحت هر شرایطی حامی بازیکنانم هستم و اجازه نمی دهم به آنها بی احترامی گردد. ضمن اینکه آنها هم بازیکنان بزرگی هستند و با این فشارهای روانی آشنا هستند و مسئله ای از این بابت ندارند. اعتقاد دارم شأن و شخصیت این بازیکنان به حدی بالاست که نباید نخبه کشی نموده و آنها را از برگشتن به ایران پشیمان کنیم. من فقط می توانم همین را بگویم. من به عنوان مربی تمام تلاشم این است که این بازیکنان بتوانند تمام توانایی خود را در زمین نشان دهند.

وی در مورد جلسات متعددی که با علیرضا اسدی، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی برگزار می نماید، گفت: من با اسدی دوست هستم و بیشتر جلسات مان کاری نیست. ما هر دو شاگرد مرحوم دهداری هستیم و دوستی چندین ساله ای با هم داریم. ایشان مدیرعامل باشگاه و مقام بالاتر من است، اما لطف دارد و کنار من می آید و با هم در مورد مسائل مختلف صحبت می کنیم.

سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص انتخاب سرمربی جدید این تیم و اینکه تا چه زمانی مسئولیت راهنمایی سرخپوشان تبریزی را بر عهده خواهد داشت، مطرح کرد: هیچ چیز معین نیست. تا زمانی که به من بگویند مسئولیت داری، در تیم هستم. الان مأموریتم این است که تراکتورسازی را مدیریت کنم. تمرکزم هم روی همین مسئله است تا مدیریت باشگاه تصمیم نهایی خود را در مورد سرمربی بگیرد. تا آن موقع هم با توجه به اینکه من با این باشگاه قرارداد دارم، ممکن است یک روز به عنوان سرمربی، یک روز مربی و یک روز هم به عنوان آنالیزور کار کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محمد تقوی: لیگ برای تراکتورسازی از بازی برابر پدیده آغاز شد، شجاعی، دژاگه و حاج صفی را از آمدن به ایران پشیمان نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد تقوی: لیگ برای تراکتورسازی از بازی برابر پدیده آغاز شد، شجاعی، دژاگه و حاج صفی را از آمدن به ایران پشیمان نکنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید