مجیدی: امیدوارم باشگاه استقلال کدورت ها را کنار بگذارد و با اسماعیلی تمدید کند، از شرایطی که گرفتارش هستیم راضی نیستم

به گزارش گلچینی از بهترین ها، فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارم هستم باشگاه کدورت ها را کنار بگذارد تا فرشید اسماعیلی را داشته باشیم.

مجیدی: امیدوارم باشگاه استقلال کدورت ها را کنار بگذارد و با اسماعیلی تمدید کند، از شرایطی که گرفتارش هستیم راضی نیستم

به گزارش گلچینی از بهترین ها، فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال گزارشی از شرایط جابجایی استقلال به طرفداران ارائه کرد که به توضیح زیر است:

ابتدا از مسعود ریگی بگویم که علاوه بر مسائل فنی، الگوی اخلاقی خوبی برای تیم ما بود. ناراحتم که ریگی از استقلال جدا شد اما خودم دو مرتبه و صالح مصطفوی هم چند بار با مسعود صحبت کردیم. حتی قرار شد برخی از طرفداران در خصوص مسعود به باشگاه یاری نمایند اما به هر حال تصمیم مسعود چیز دیگری بود و برای او آرزوی برترین ها را دارم.

متاسفانه قرارداد محمد نادری طوری تنظیم شده بود که به راحتی می توانست از استقلال جدا گردد! برای حفظ او باشگاه باید خیلی زودتر از سرانجام فصل اقدام می کرد. طبق صحبت هایی که با میلیچ و دیاباته داشتیم، آنها مدعی بودند که جمعا بیش از 800 هزار دلار از باشگاه طلب دارند. باتوجه به اعتراض ها و دعواهایی که میلیچ با باشگاه داشت و شرایطی که از دیاباته می دیدیم، امکان ادامه همکاری با آنها وجود نداشت.

درباره فرشید و ارسلان مطهری باید تاکید کنم که نام این دو بازیکن در فهرستی که مدتها قبل به باشگاه داده بودم، قرار داشت. البته در مقطعی از فصل جابجایی به دلایلی که احتیاجی به گفتنش نیست، تصمیم کادرفنی در این مورد تغییر نموده بود اما همین چند روز قبل مجددا از باشگاه خواستم و حتی نامه زدم که با این دو بازیکن تمدید نمایند. ارسلان به جمع ما اضافه شد و امیدوارم باشگاه هم کدورت ها را در این مقطع کنار بگذارد تا فرشید هم در اسرع وقت به تمرینات اضافه بگردد.

؛با یاری چند طرفدار بی ادعا کوشش کردیم تا سه بازیکن باکیفیت و مطرح داخلی را به تیم اضافه کنیم. یک فوروارد، یک وینگر و یک هافبک دفاعی. هر سه بازیکن با مبالغی بیش از 12 تا 13 میلیارد تومان به تیم صنعتی و تیم رقیب پیوستند! از مدت ها قبل به باشگاه اعلام نموده بودم که شیمبا را می خواهم. ما با این بازیکن مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم. قرار شد برای شیمبا قرارداد بفرستند اما آقای مددی گفت که باید با بخش حقوقی مشورت کند و در نهایت این قرارداد را نفرستادند و به جایش یک نامه پیشنهاد فرستادند که بی فایده بود. متاسفانه سرعت کارها در باشگاه پایین است و این اشکال در فصل جابجایی یک سم کشنده است. شیمبا آخرین بار به ما گفت که تاریخ دوز دوم واکسنش هنوز نرسیده و فعلا نمی تواند از برزیل خارج گردد. در چند روز گذشته هم خبری از شیمبا نداریم اما اگر برخی کارها سر وقت انجام می شد، شرایط بهتری داشتیم.

من در مصاحبه قبلی ام به خاطر جذب چند بازیکن از باشگاه تشکر کردم. برخی ها انتقاد کردند که چرا آن حرف ها را زدی. آن روز هم تاکید کردم که مثل گذشته اگر مسئله ای وجود داشته باشد، به طرفداران خواهم گفت. در این مدت ما در کادر فنی کارهایی انجام دادیم که وظیفه مان نبود اما باید انجام می شد تا کارها پیش برود. تصورم این بود که با اعتراض و دعوا چیزی تغییر نمی نماید و تیم متضرر می گردد. دولت هم که در حال تغییر بود و در این شرایط سخت راه دیگری وجود نداشت، در غیر این صورت همین چند بازیکن نو هم جذب نمی شدند.

از شرایطی که گرفتارش هستیم، راضی نیستم. من نباید این روزها وقتم را بگذارم برای اینکه آقایان چه زمانی آنلاین می شوند! تازه وقتی آنلاین هم می شوند، جواب نمی دهند. الان سه روز است که مدیران باشگاه را پیدا نمی کنم. نمی دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد که این قدر آقایان در آرامش هستند! مدیریت به من گفت که از اسپانسر دلجویی کنیم تا به یاری مان بیاید. طرفداران شاهد هستند که من درباره اسپانسر هم مثبت صحبت کردم اما نتیجه ای حاصل نشد. از همان روزی که مصاحبه کردم، قرار بوده که اسپانسر 10 میلیارد تومان پرداخت کند اما تا الان این کار انجام نشده. کاری می نمایند که آدم مجبور بگردد، شایعات را باور کند. به من می گویند که اسپانسر منتظر نشسته تا تیم نتیجه نگیرد. یا اینکه می گویند اسپانسر در حال مذاکره با مربیان داخلی است! فصل قبل هم در 12 بازی، 10 برد به دست آوردیم اما اسپانسر پاداشی به تیم نداد. آنها از زمانی که من آمدم فقط 10 درصد به بازیکنان پرداختی داشتند و این پرداختی آخر هم هیئت مدیره باشگاه به وسیله همراه اول انجام داد، ولی دیگران به نام خود زدند. خب با این شرایط آیا منتظر هستند تا تیم ببازد؟ اگر با من مشکل دارند، چرا واضح و شفاف نمی گویند؟ گناه طرفداران در این وسط چیست؟

بازیکنان نو و تمدیدی روی حساب حرف من و قولی که به آنها دادم، بدون دریافت هیچ پیش پرداختی قراردادشان را امضا کردند. قرار بود در هفته ای که گذشت باشگاه به آنها پرداختی داشته باشد اما هیچ اقدامی انجام نشده و کاری کردند که شرمسار بازیکنان بشوم. باشگاه درباره ترانسفر پول فروش مهدی قایدی هم گفته است که هنوز پول نرسیده است.

در این شرایط ما به جذب چند بازیکن خارجی احتیاج داشتیم. قرار بود شیمبا را جذب کنیم و هیئت مدیره به من قول کتبی داده بود که حدود 800 هزار دلار از پول فروش قایدی را هزینه طلب های فصل گذشته و پیش پرداخت های فصل نو می نماید و علاوه بر آن یک تا دو بازیکن خارجی نو هم جذب می نماید. ما با چند بازیکن با کیفیت خارجی در خطوط جلو مذاکره کردیم اما برای جذب آنها به پول احتیاج داشتیم و در مهمترین زمان یاری اقتصادی لازم از طرف باشگاه و اسپانسر انجام نشده است و فقط دو روز از مهلت ارسال نهایی فهرست برای بازی با الهلال به جای مانده و دیگر تقریبا فرصتی نداریم. قرار بود تا قبل از رسیدن پول قایدی، با یاری 10 میلیاردی اسپانسر بازیکن خارجی بگیریم اما باشگاه می گوید هنوز این پول را از طرف اسپانسر دریافت ننموده است. با این شرایط باید بدون بازیکن خارجی به مصاف الهلالی برویم که همه از کیفیت و مبلغ بازیکنان نو آنها باخبر هستند.

به هر حال بخش مهمی از جابجایی فصل استقلال به بعد از بازی با الهلال موکول می گردد و کاری کردند که راه دیگری نداشته باشیم. ما باید 10 روز دیگر به مصاف الهلال برویم. آنها بازیکن چند میلیون دلاری خریدند اما ما اینجا پول تغذیه برای پذیرایی از تیم امیدمان جهت بازی محبت آمیز نداریم. پول تست کرونا هم نداریم. سرپرست تیم هم می گوید مگر قرار است از جیبش هزینه کند و باشگاه به او پول نداده است! هزینه اجاره زمین مناسب در تهران بالاست و باشگاه پول ندارد. زمین های پیشنهادی را هم دیدیم اما کیفیت لازم را نداشت و زمین انقلاب هم مناسب نیست و بازیکنان خیلی ناراضی هستن.

این گزارشی بود از شرایط بدی که گرفتارش هستیم. هر کاری که بگویید انجام دادم تا شرایط تغییر کند. اعتراض کردم. مصاحبه کردم، تعامل کردم. با دوستی و مهربانی پیش رفتم. با اقتدار و قاطعیت پیش رفتم اما هیچ فایده ای نداشته است. نمی دانم که دیگر چه باید بگویم. اینجا نه کسی می رود، نه کسی استعفا می دهد و نه کسی نگران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجیدی: امیدوارم باشگاه استقلال کدورت ها را کنار بگذارد و با اسماعیلی تمدید کند، از شرایطی که گرفتارش هستیم راضی نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجیدی: امیدوارم باشگاه استقلال کدورت ها را کنار بگذارد و با اسماعیلی تمدید کند، از شرایطی که گرفتارش هستیم راضی نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید